Arka przywozi punkt z Bełchatowa

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Piłkarze Arki wciąż pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe. Gdynianie w Bełchatowie prowadzili 1:0 po bramce w 43. minucie Mirko Ivanovskiego, ale gospodarze wyrównali po przerwie. Mimo, iż z obu stron były okazje na zmianę wyniku, to ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Remis Arce tak naprawdę nic nie daje, walka o utrzymanie wciąż trwa.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Ivanovski (43), 1:1 Nowak (62)

GKS: Sapela - Popek (76' Wróbel), Lacić, Drzymont, Fonfara, Baran, Sawala (57' Cetnarski), Małkowski, Bocian, Nowak, Kuświk (76' Żewłakow).

Arka: Moretto - Bruma (69' Wilczyński), Szmatiuk, Rozić, Noll, Ivanovski, Czoska (88' Siemaszko), Siebert, Zawistowski, Glavina (78' Mawaye), Labukas.

Żółte kartki: Bocian, Cetnarski, Baran (PGE GKS) oraz Bruma, Szmatiuk (Arka).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

90+3 min. Koniec meczu. Arka remisuje w Bełchatowie z GKS-em 1:1.

90 min. - Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza trzy minuty.

88 min. - Trzecia zmiana w Arce. Rafał Siemaszko zastępuje na boisku Czoskę.

83 min. - Ależ zakotłowało się w polu karnym Arki. Serię strzałów gospodarzy bronią gdyńscy defensorzy.

80 min. - Strzał Ivanovskiego broni Łukasz Sapela.

78 min. - Druga zmiana w Arce. Mawaye za Glavinę.

76 min. - Na placu gry pojawia się Michał Żewłakow, który zmienia Kuświka. Tomasz Wróbel z kolei zmienia Jacka Popka.

72 min. - Nowak znalazł lukę w obronie gości. Piłką trafia jednak w dobrze ustawionego Moretto.

71 min. - Arka po stracie bramki ożywiła się. Tym razem niecelnie uderzał Ante Rozić.

70 min. - Z rzutu wolnego mocno uderzył Noll. Minimalnie niecelnie.

69 min. - Zmiana w Arce. Wilczyński zmienia na boisku Marciano Brumę.

68 min. - W polu karnym Arki pokręcił Nowak. W ostatniej chwili akcję GKS-u przerywa Rozić.

66 min. - Poprzeczka ratuje Arkę przed utratą drugiej bramki. W poprzeczkę uderzył Drzymont, który okazał się najsprytniejszy w polu karnym po centrze Mateusza Cetnarskiego.

64 min. - Odpowiedź Pawła Czoski. Czoska miał dużo miejsca i czasu, aby lepiej się zachować w tej sytuacji. Jego strzał blokuje obrońca GKS-u.

62 min. - 1:1. Cetnarski z rzutu wolnego zagrywa na głowę pozostawionego bez opieki Dawida Nowaka, który z bliska pokonuje Moretto i doprowadza do remisu.

60 min. - Nieczysto w piłkę trafił Jacek Popek, stąd też kolejny niecelny strzał gospodarzy.

58 min. - Ivanovski przejął piłkę i zdecydował się na strzał. Strzelił w środek bramki strzeżonej przez Sapelę.

58 min. - Zmiana w GKS-ie. Cetnarski za Sawalę.

55 min. - Kolejna udana akcja Nolla. Lewy obrońca Arki odgrywał piłkę do Labukasa, ten do Zawistowskiego, ale Paweł ma w niedzielę wyraźnie rozregulowany celownik.

54 min. - Nowak w polu karnym Arki. Rozić skutecznie asekuruje Noll o powstrzymuje zawodnika GKS-u.

53 min. - Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

47 min. - Sawala głową uprzedza Moretto, ale posyła piłkę obok bramki.

46 min. - Początek drugiej połowy spotkania.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Po bramce Ivanovskiego Arka prowadzi 1:0.

43 min. - 1:0 dla Arki. Zdobywcą bramki Mirko Ivanovski. Macedończyk kapitalnym uderzeniem głową pokonał Sapelę po precyzyjnym dośrodkowaniu Emila Nolla.

42 min. - Najlepsza okazja gospodarzy. Piłkę w polu karnym otrzymał Nowak, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Kopia akcja Arki z początku meczu.

40 min. - Labukas podawał do Zawistowskiego, ale podanie przeciął jeden z defensorów GKS-u.

38 min. - Labukas widząc, że nie ma wsparcia w ataku, zdecydował się na strzał, piłkę odbił golkiper gospodarzy.

36 min. - Arka w polu karnym GKS-u. Labukas trafił jednak w swojego partnera z drużyny - Pawła Czoskę.

32 min. - Z prawej strony dośrodkowywał Małkowski. Piłka trafiła wprost na głowę Drzymonta, który posłał piłkę minimalnie obok słupka.

31 min. - Nieatakowany w polu karnym Kuświk w porę został zablokowany. Gdyby nie skuteczna interwencja obrońców Arki mogło być 1:0 dla GKS-u.

28 min. - Bardzo dobra kontra Arki, którą zainicjował Marciano Bruma. Zabrakło jednak ostatniego podania i gospodarze ekspediują piłkę na rzut rożny.

24 min. - Noll próbował wybijać piłkę, ale trafił wprost w Małkowskiego. Futbolówka wpadła pod nogi Kuświka, ale w ostatniej chwili skuteczną interwencją popisał się Maciej Szmatiuk.

21 min. - W dogodnej okazji znalazł się Denis Glavina. Jego strzał jednak pozostawia wiele do życzenia. Zawodnik Arki ładnie przedarł się w pole karne, ale finalizacja tej akcji już nie była tak skuteczna.

18 min. - Nowak pada w polu karnym Arki. Napastnik gospodarzy próbował wymusić rzut karny dla GKS-u.

15 min. - Na trybunach obiektu przy ulicy Sportowej ustał doping kibiców. W tej kolejce na wszystkich stadionach ekstraklasy w ten sposób fani protestują wobec ostatnich decyzji rządu i wizerunku kibiców w mediach.

13 min. - Ależ niecelny strzał Czoski. Piłka po jego strzale wysoko, wysoka nad bramką. Arka od początku meczu wykazuje sporą ochotę do gry ofensywnej.

9 min. - Czoska posyła piłkę w pole karne, ale nieczysto trafia w nią Denis Glavina.

7 min. - Próba strzału w wykonaniu Pawła Zawistowskiego. Uderzenie pomocnika Arki przeleciało wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

4 min. - Bardzo nieudane dośrodkowanie Emila Nolla.

2 min. - W składzie Arki po raz pierwszy w tym sezonie od początku meczu Mateusz Siebert oraz Paweł Czoska. To efekt braku Bożoka i Burkhardta, którzy pauzują za nadmiar żółtych kartek.

1 min. - Pierwsza akcja gospodarzy. Piłka w rękach Marcelo Moretto.

1 min. - Początek meczu w Bełchatowie.