Arka - Omonia 0:1. Kowalski i Juszczyk nowymi graczami

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Przygotowująca się do I-ligowego sezonu gdyńska Arka przegrała w sparingowym meczu z Omonią Nikozją 0:1. W gdyńskiej drużynie zagrali testowani: Holender, Hans Denissen, a także Maciej Szlaga, Robert Rudnik i Jakub Więzik

Z dnia na dzień z obozu żółto-niebieskich napływają informacje o kolejnych zawodnikach, którzy w przyszłym sezonie mogą reprezentować barwy tego klubu. Tym razem gdynianie ustalili wstępne warunki umów z Jakubem Kowalskim oraz Marcinem Juszczykiem. Przyjście Juszczyka poprawi sytuację Arki w obsadzie bramki. 26-letni golkiper urodził się w Krakowie, gdzie rozpoczął przygodę z piłką. W Wiśle nie potrafił jednak przebić się do podstawowego składu, ale zaliczył w niej 6 spotkań. Zdobył z Wisłą trzy tytuły mistrzowskie w sezonie 2004/05, 2007/08 i 2009/09. W grudniu 2009 roku wyjechał na ciepły Cypr - do Nea Salaminy. Tam rozegrał 14 meczów. Powrócił do Krakowa, by w sezonie 2011/11 związać się kontraktem z Polonią Bytom. Wiosną poprzedniego sezonu był podstawowym bramkarzem bytomian. Warto również dodać, że Juszczyk reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy U-17 w Danii (2002) oraz na Mistrzostwach Europy U-19 w Szwajcarii (2004).

Zobacz koniecznie:**Marcin Radzewicz i Piotr Kuklis porozumieli się z Arką**

Kowalski natomiast ma za sobą świetny sezon w II lidze, zwieńczony czterema bramkami i aż 21 asystami! 23-letni skrzydłowy grał w OKS Olsztyn, wcześniej z kolei występował w Wigrach Suwałki. Z dobrej strony pokazał się w sparingu z Olimpią Elbląg, gdzie strzelił jedną z dwóch bramek dla Arki.

Już przed wtorkowym sparingiem z Omonią było pewne, że w meczu zagra trzech testowanych przez Arkę piłkarzy: bramkarz Maciej Szlaga oraz pomocnicy Hans Denissen i skrzydłowy rezerw Energie Cottbus, Robert Rudnik. Denissen urodził się Tilburgu, a ostatnio grał w holenderskim II-ligowcu - FC Emmen. W barwach tego klubu rozegrał 57 spotkań i zdobył 17 bramek. Przeciwko Cypryjczykom nie wystąpili zawodnicy, którzy udali się na testy medyczne do kliniki Rehasport w Poznaniu, a więc Marcin Radzewicz, Piotr Kasperkiewicz i Piotr Kuklis. Gdy tylko pomyślnie przejdą badania podpiszą kontrakt z Arką.

Arka pojechała do Wronek. Jest też Ivanovski

Wielokrotny mistrz Cypru był zespołem, który postawił Arce spore wymagania. Przede wszystkim rywale lepiej operowali piłką. Widać było u nich zgranie, którego Petr Nemec wciąż musi i będzie szukać. Na boisku w barwach Omonii pojawił się znany z występów w Polsce, a konkretnie Lechu Poznań - Hernan Rengifo. Ale to nie on umieścił piłkę w siatce Szlagi. Uczynił to w 35. minucie Aguiar, który strzał głową, po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego, zamienił na bramkę.

Po przerwie Nemec dokonał w składzie Arki kilku zmian. Na plac gry weszli m.in. Prochazka, Ivanovski, Płotka czy Bułka. Zaledwie cztery minuty spędził na boisku Krzysztof Łągiewka, który w 66. minucie otrzymał czerwoną kartę za brutalny faul. W jego miejsce wszedł inny sprawdzany zawodnik - Jakub Więzik. Po przerwie swoje szanse mieli gdynianie za sprawą Ivanovskiego (dwukrotnie) i Płotki, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i został ustalony w pierwszej połowie.

Czterech piłkarzy na pokładzie Arki

Arka przegrała trzeci sparing. Wcześniej żółto-niebiescy ulegli 0:1 Olimpii Grudziądz i 2:3 Olimpii Elbląg. Następnym sparingpartnerem będzie Górnik Wałbrzych.

Arka Gdynia - Omonia Nikozja 0:1 (0:1)

Bramka: Aguiar (35)

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Siebert, Wilczyński - Denissen (62' Czoska), Czoska (46' Płotka), Budziński (46' Bułka), Rudnik (62' Łągiewka, 66' Więzik) - Arifovic (46' Prochazka) - Surdykowski (46' Ivanovski)

Omonia: Giorgallides - Morais, Alabi, Karipidis, Efrem, Alex Da Silva, Aguiar, Kaseke, Charalambous, Marcasa, Tadic. (II połowa): Giorgallides (66' Loizou) - Morais, Alabi, Bouzon, Charalambous - Christofi, Kaseke, Marcolini, Avraam - Marcasa - Rengifo.