Arka ma medal

Janusz WoźniakZaktualizowano
Juniorzy młodsi Arki Gdynia bardzo dobrze się spisują w finałowym turnieju mistrzostw Polski 17-latków. Po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin 2:1 w piątek podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego wygrali po raz drugi, tym razem z UKP Zielona Góra 3:0 (1:0). Tym samym żółto-niebiescy zapewnili sobie co najmniej srebrny medal.

Prowadzenie dla Arki zdobył w 31 minucie gry Tomasz Mokwa, po którego ni to strzale, ni dośrodkowaniu, piłka wylądowała w siatce. Na 2:0 podwyższył w 49 minucie Kamil Patok, wykorzystując prostopadłe podanie Mateusza Szwocha i sytuację sam na sam z bramkarzem. Wreszcie dobił rywali w ostatniej, 80 minucie meczu Paweł Brzuzy.
- Wygraliśmy zasłużenie. Najpierw zamęczyliśmy rywali, utrzymując się przy piłce, a później zaczęliśmy strzelać bramki. Za nami dwa zwycięstwa, ale przed nami trzeci, jak się okazuje, najważniejszy mecz - powiedział obserwujący ten turniej trener koordynator ds. młodzieży w Arce Jacek Dziubiński.
W drugim piątkowym meczu SMS Łódź pokonał Zagłębie Lubin 4:0 i w niedzielnym meczu z Arką łodzianom wystarczy remis do zdobycia tytułu, a gdynianie muszą wygrać.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans