Rafał Rusiecki
01.12.2021 gdynia
stadion miejski w gdyni. 1/8 finalu pucharu polski. mecz arka gdynia - zaglebie lubin
na zdjeciu: awaria oswietlenia podczas meczu - oswietlenie, swiatlo
01.12.2021 gdynia stadion miejski w gdyni. 1/8 finalu pucharu polski. mecz arka gdynia - zaglebie lubin na zdjeciu: awaria oswietlenia podczas meczu - oswietlenie, swiatlo fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
Problemy z oświetleniem co jakiś czas pojawiają się na różnych stadionach piłkarskich. W sobotę, 27 listopada dotknęło to piłkarzy w Częstochowie, a w środę, 1 grudnia zawodników rywalizujących w Gdyni. Pomna doświadczeń Arka w żartobliwy sposób zwróciła się do Rakowa o pomoc, wykorzystując media społecznościowe.

Na meczu Arka Gdynia - Zagłębie Lubin zgasło światło

W sobotę, 27 listopada 2021 roku podczas rozgrywanego w Częstochowie meczu PKO Ekstraklasy pomiędzy Rakowem a Zagłębiem Lubin zgasło światło. Do zdarzenia doszło po 20 minutach gry, a poważna przerwa trwała aż 50 minut. Mecz wznowiono, a gospodarze wygrali aż 4:0.

Sytuacja z problemami technicznymi powtórzyła się w drugim miejscu Polski, gdzie również występowało... Zagłębie Lubin. W środę, 1 grudnia 2021 roku na stadionie miejskim przy Olimpijskiej w Gdyni nastała ciemność w meczu 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Arką a "Miedziowymi". W tym przypadku do awarii doszło w 78 minucie spotkania, kiedy żółto-niebiescy prowadzili 2:1.

Arka Gdynia, poprzez swoje media społecznościowe, o pomoc zwróciła się do... Rakowa Częstochowa. Pracownicy obu klubów wykazali się tutaj dużym humorem. Na szczęście w Gdyni problem techniczny też udało się rozwiązać elektrykom, mecz został dokończony, a Arka zameldowała się w ćwierćfinale krajowego pucharu.