Arka Gdynia zremisowała z Zagłębiem Lubin i pozostaje niepokonana na swoim boisku[ZDJĘCIA]

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin Przemyslaw Swiderski
Seria meczów bez porażki Arki na stadionie w Gdyni przedłużona została dzisiaj do trzynastu. Żólto-niebiescy zremisowali 1:1 (0:1) z wiceliderem ekstraklasy, Zagłębiem Lubin, a rozpędzeni w drugiej połowie gospodarze, gdyby tylko byli bardziej skuteczni, mogli nawet sięgnąć po zwycięstwo.

W pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Mimo to Zagłębie zdołało w 24 minucie objąć prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu Łukasza Piątka w pole karne niefortunną interwencję zanotował Michał Marcjanik, kierując futbolówkę do bramki Arki. Był to pierwszy gol stracony przez żółto-niebieskich w tym sezonie na własnym boisku.

Arka w tej części gry próbowała odgryźć się lobem z okolic połowy boiska autorstwa Dariusza Zjawińskiego, a także strzałami Mateusza Szwocha i Marcina Warcholaka. Jednak żadna z tych prób nie mogła zaskoczyć Martina Polacka. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego znacznie lepiej zaprezentowali się w drugiej części gry, gdy odważniej zaatakowali.

Przyniosło to efekt już w 50 min., kiedy pięknym strzałem z woleja wyrównał kapitan Arki Miroslav Bożok. Gdynianie mieli potem kilka okazji, aby rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść. W idealnych sytuacjach przestrzelili jednak Adam Marciniak i Mateusz Szwoch, natomiast potężny strzał Zjawińskiego zatrzymał się na słupku.