Arka Gdynia wygrała w Bełchatowie z liderem tabeli! Piękny gol Tomasza Jarzębowskiego!

Łukasz Żaguń
Tomasz Bolt/Polskapresse
Mimo że w ostatnim czasie Arkę dosięgnęły problemy zdrowotne, to jednak podopieczni trenera Tomasza Sikory potrafili wygrać w Bełchatowie z aktualnym liderem tabeli, zespołem GKS 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Tomasz Jarzębowski.

W ostatnim czasie gdyński zespół borykał się z wieloma problemami. Zawodników dosięgnął wirus i duża część z nich trafiła do szpitala. Poza tym, Arka w poprzednich meczach nie miała najlepszej passy. W starciu z GKS-em drużyna skazywana była zatem na porażkę.

Gdynianie udowodnili jednak, że potrafią walczyć i wreszcie nastąpiło przełamanie. Łatwo o to jednak nie było. Co prawda w pierwszej połowie zespół stworzył kilka groźnych sytuacji i momentami nawet wyraźnie przeważał, jednak nie potrafił tego udokumentować.

Na początku drugiej odsłony podopieczni trenera Pawła Sikory zostali zepchnięci do defensywy. Przełamanie nastąpiło w 71. minucie. Wówczas z rzutu wolnego świetnym, a przede wszystkim precyzyjnym strzałem popisał się Tomasz Jarzębowski. Zawodnik po zdobytej bramce wreszcie mógł zrobić tak zwaną "kołyskę". Niedawno urodził mu się bowiem syn.

Bramka wyraźnie dodała skrzydeł żółto-niebieskim, którzy próbowali wbić do trumny rywali ostatni gwóźdź. Ostatecznie jednak to się nie udało, ale Arka nie straciła też bramki. W rezultacie mogła cieszyć się z trzech punktów.