Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia po raz pierwszy tego lata bez zwycięstwa w sparingu. Żółto-niebiescy zremisowali w Opalenicy z Sigmą Ołomuniec 1:1.

Sigma to wymagający przeciwnik. Drużyna z Ołomuńca zajęła dziewiąte miejsce w poprzednim sezonie pierwszej ligi czeskiej. Gdynianie z kolei świetnie radzą sobie w sparingach, bo wygrali trzy wcześniejsze gry kontrolne.

Trener Dariusz Marzec ponownie rotował składem, a wolne dostał chociażby bramkarz Daniel Kajzer. Do defensywy wrócił Adam Danch, który w poprzednich sparingach grał w pomocy. Po wyleczeniu urazu w składzie ponownie pojawił się Adam Deja. Wciąż nie grają nowi piłkarze, czyli Hubert Adamczyk i Sebastian Milewski, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach. W 3 minucie szansę bramkową miał Mateusz Żebrowski, a chwilę później Kacper Skóra. W 12 minucie Żebrowski przyjął piłkę przed polem karnym, minął bramkarza Sigmy i posłał futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później bramkarz czeskiego zespołu wyjściem poza pole karne zablokował Christiana Alemana, który próbował go przelobować. Sigma szukała okazji do wyrównania, ale obrońcy żółto-niebieskich byli dobrze zorganizowani w defensywie i powstrzymywali ataki rywali.

Druga połowa meczu zaczęła się od akcji Marcusa, ale po jego dośrodkowaniu obrońcy rywali wybili piłkę na rzut rożny. Później wykazał się Michał Molenda, który dobrze interweniował po strzałach piłkarzy czeskiego zespołu, a w innej akcji dobrze zachował się Danch i zablokował zawodnika z Ołomuńca. Sigma atakowała w sposób coraz bardziej zdecydowany i w 71 minucie doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Roman Hubnik. Hubnik cztery minuty później próbował strzelić gola, ale tym razem Molenda nie dał się pokonać.

Bilans Arki w letnich sparingach to trzy zwycięstwa i jeden remis. Teraz drużyna będzie już trenować w Gdyni, a 23 lipca zagra jeszcze jeden sparing - w Pruszkowie z izraelskim Hapoelem Tel Awiw.

Arka Gdynia - Sigma Ołomuniec 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Żebrowski (12), 1:1 Roman Hubnik (71)

Arka: (I połowa) Krzepisz - Kasperkiewicz, Marcjanik (57 Memić), Danch - Skóra, Deja, Bednarski, Aleman, Gordillo, Valcarce - Żebrowski. (II połowa) Molenda - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch (77 Skóra), Valcarce - Hiszpański, Bednarski (61 Chojnowski), Sasin, Marcus, Siemaszko - Żebrowski (57 Wilczyński)

Sigma: Macik (62 Stejskal) - Radek Latal (62 Poulolo), Hubnik, Benes, Veprek (62 Zmrzly) - Breite (62 Zifcak), Zahradnicek (46 Slamena), Sedlak (62 Gonzalez), Chytil (46 Matousek), Hala (62 Sip) - Rusek (62 Nespor)

Pazdan, Sobiech, Furman i Quintana wracają do ekstraklasy. "To ciekawe nazwiska, które mówią coś kibicom. To magnesy na stadiony"