Arka Gdynia - Ruch Radzionków 1:3

Piotr Wiśniewski
Kolejną porażkę w rozgrywkach I ligi ponieśli piłkarze Arki Gdynia. Gdynianie po fatalnej grze ulegli u siebie zespołowi Ruchu Radzionków 1:3. Mimo ambicji i woli walki gdynianie nie byli w stanie nic zrobić gościom, którzy pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony. Spotkanie przebiegało w cieniu protestu fanów Arki wobec zarządu.

Arka Gdynia - Ruch Radzionków 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Giesa (13), 0:2 Krzywicki (24), 0:3 Nalepa (47), 1:3 Surdykowski (53).

Arka: Szromnik - Krajanowski, Łągiewka, Jarun, Radzewicz, Wilczyński (52' Jakub Kowalski), Siebert, Kuklis (46' Benat), Budziński (83' Płotka), Niedziela, Surdykowski.

Ruch: Mika - Trzcionka, Kopacz, Nalepa, Marcin Kowalski, Paweł Giel, Mateusz Mak (84' Mróz), Michał Mak (68' Cieluch), Rocki, Giesa, Krzywicki (71' Piotr Giel).

Żółte kartki: Niedziela, Budziński, Siebert, Radzewicz (Arka) oraz Kopacz, Rocki (Ruch).

Czerwona kartka: Niedziela /82' za drugą żółtą/ (Arka) oraz Rocki /73' za drugą żółtą/ (Ruch).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 5190.

90+4 min. - Koniec meczu. Arka przegrywa 1:3, a na trybunach potężne gwiazdy.

90 min. - Sędzia przedłuża mecz o cztery minuty.

87 min. - Akcja gospodarzy. Piłka w rękach bramkarza Ruchu.

85 min. - Zmiana w Ruchu. Wojciech Mróz za Mautesza Maka. Po chwili minimalnie niecelnie z główki uderza Surdykowski.

84 min. - Ostatnia zmiana w Arce. Michał Płotka za Marcina Budzińskiego.

83 min. - Wysoko nad bramką uderza Mateusz Siebert.

82 min. - Druga żółta kartka dla Niedzieli za próbę wymuszenia rzutu karnego.

81 min. - Kowalski uderza wprost w nogi jednego z obrońców gości.

79 min. - Kibice skandują: "Gramy do końca!".

77 min. - Radzewicz powstrzymuje atak gości.

75 min. - Mateusz Mak strzela na wiwat.

73 min. - Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Piotr Rocki.

71 min. - Zmiana w Ruchu. Krzywicki schodzi, a wchodzi Piotr Giel.

69 min. - Strzał Benata słaby i w sam środek bramki.

68 min. - Zmiana w Ruchu. Mateusz Cieluch za Mateusza Maka.

68 min. - Na trybunach co rusz przyśpiewki antyzarządowe.

65 min. - Benat zagrał ładną piłkę do Surdykowskiego, ten za mocno wypuścił sobie piłkę i z akcji nic nie wyszło.

63 min. - Naprawdę może podobać się gra Ruchu. Goście ładnie operują piłką.

60 min. - Żółtą kartką ukarany został Kopacz.

59 min. - Poprzeczka ratuje Arkę przed utratą kolejnej bramki. W poprzeczkę trafił Marcin Krzywicki, który stał niepilnowany w polu karnym.

58 min. - Żółta kartka dla Niedzieli.

56 min. - Giesa z rożnego zdecydował się na strzał. Piłkę piąstkuje Michał Szromnik. Po chwili znów aktywny dziś Giesa wchodzi w pole karne, ale akcję przegrywają gdynianie.

53 min. - Przypadkowa bramka dla Arki. Z bliska gola zdobywa Janusz Surdykowski, który wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Ruchu po wcześniej wrzutce Bartłomieja Niedzieli.

52 min. - Druga zmiana w Arce. Kowalski za Wilczyńskiego.

51 min. - Młody, waleczny zespół z Radzionkowa swoją postawą pokazuje jak powinno grać się w pierwszej lidze.

49 min. - Kibice skandują: "Arka to my, Arka to my, a nie Nowak i jego psy!".

47 min. - Coś nieprawdopodobnego. Arka przegrywa 0:3. Zdobywcą bramki 18-letni Michał Nalepa, który wykorzystał dośrodkowanie Adama Giesy.

46 min. - Początek drugiej połowy. W przerwie w szeregach gospodarzy zaszła jedna zmian. Na boisku debiutuje Petr Benat, który zastąpił Piotra kuklisa.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Arka przegrywa do przerwy 0:2.

45+1 min. - Niecelnie uderzenie Piotra Rockiego.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 60 sekund.

45 min. - Pierwszy celny strzał gospodarzy. Dośrodkowanie Radzewicza, z główki uderzył Jarun wprost w golkipera gości.

43 min. - Akcję Arki zamykał Mateusz Siebert, który uderzył tuż przy słupku. Golkiper gości wybija piłkę na róg, ale gwizdek sędziego milczy.

43 min. - Piłkę wygarnął Wilczyński, dośrodkował, ale piłki nie przejął żaden z jego kolegów.

40 min. - Oddając przebieg meczu w wykonaniu gospodarzy można stwierdzić, że samą walką spotkania się nie wygra.

39 min. - Surdykowski traci piłkę w środkowej strefie boiska.

36 min. - Gdyby nie nieporozumienie przy wyprowadzaniu kontrataku przez gości mogło być już 0:3.

32 min. - Kibice wspierają piłkarzy jak mogą. Wynik jednak wciąż się nie zmienia.

31 min. - Kolejny transparent: "budżet, transfery, marketing, liga mistrzów, awans - kłamstwa!".

30 min. - Próba dośrodkowania gospodarzy. Piłka nie dolatuje jednak do żadnego z arkowców.

28 min. - Arka próbuje atakować. Niecelnie strzelał Janusz Surdykowski.

24 min. - Coś niesamowitego. Druga akcja gości i już 0:2. Dośrodkowanie Giesy na bramkę zamienił Marcin Krzywicki, który stojąc sam w polu karnym po raz drugi pokonał Szromnika. Na trybunach: "ku*** mać Arka grać", "W Gdyni bez zmiany tym klubem rządzą barany!".

22 min. - W polu karnym zastawiał się Janusz Surdykowski, ale akcję przerwali obrońcy Ruchu.

20 min. - Kibice: "Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramki".

18 min. - Gdynianie walczą, ale jak na razie ich akcje bez powodzenia.

14 min. - Arka mogła momentalnie odpowiedzieć bramką wyrównującą. W czystej sytuacji Piotr Kuklis uderzył jednak obok słupka.

13 min. - Goście obejmują w Gdyni prowadzenie. Rzut rożny bił Piotr Rocki, piłkę wybili obrońcy Arki, do której dopadł Adam Giesa i z kilkunastu metrów pokonał Michała Szromnika.

13 min. - Uderzał Paweł Giel. Rzut rożny dla gości.

11 min. - Zabawa na trybunach. Kibice Arki na dwa głosy śpiewają "nasza Areczka ole!".

9 min. - Drugi z rzędu rzut rożny dla Arki.

8 min. - Na stadionie w Gdyni powrócił doping.

6 min. - Coś nieprawdopodobnego. Radzewicz zagrywa do Szromnika, ten tak przyjął i przełożył piłkę, że ta omal nie wpadła do bramki.

6 min. - Kibice wracają na trybuny.

5 min. - Mecz na razie toczy się w dość sennej atmosferze. Brak dopingu odbija się na widowisku.

2 min. - Arka od początku ruszyła do przodu.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęli gospodarze.

Fani na pustej trybunie "Górka" rozwiesili transparent: "To jest nasza odpowiedź na wasze nieudacznictwo! - działacze won!"

Kibice spod zegara opuszczają trybuny. To forma protestu przeciwko działaczom gdyńskiej Arki. Również "Tory" opustoszały.

Żółto-niebiescy zagrają dziś w ustawieniu: Szromnik - Krajanowski, Jarun, Łągiewka, Radzewicz - Wilczyński, Siebert, Kuklis, Budziński, Niedziela - Surdykowski. Ławka rezerwowych: Juszczyk, Benat, Płotka, Słowiński, Kasperkiewicz, Szwoch, Kowalski.

Arka i Ruch wyszły właśnie na rozgrzewkę. Na razie trybuny są puste, ale zgodnie z tradycją zaczną się zapełniać w ostatniej chwili.