Arka Gdynia rozbiła Concordię 6:2, a Chojniczanka z Bytovią na remis 0:0

RR
Bartosz Ślusarski już strzela dla Arki bramki. Na razie w meczu sparingowym
Bartosz Ślusarski już strzela dla Arki bramki. Na razie w meczu sparingowym Tomasz Bolt/Polskapresse
Pomorscy I-ligowcy mają za sobą ostatnie w przerwie zimowej sparingi. Arka i Chojniczanka mierzyły się z rywalami, którzy występują o jedną klasę rozgrywkową niżej. Gdynianie rozbili Concordię Elbląg 6:2, ale chojniczanie nie potrafili nic strzelić - nawet z rzutu karnego - Druteksowi Bytovii.

Gdyńscy piłkarze zmierzyli się z występującą w grupie wschodniej II ligi Concordią Elbląg na płycie głównej stadionu miejskiego. Najwyraźniej nieco ich to zaskoczyło (mieli grać na boisku bocznym), ponieważ po pierwszej połowie przegrywali 1:2. Wynik spotkania otworzył niedawno pozyskany z Lecha Poznań Bartosz Ślusarski. Doświadczony napastnik strzelił w sobotę także drugiego gola, w 80. minucie wykorzystując rzut karny. Żółto-niebiescy wygrali pewnie 6:2, a wszystko przez to, że w końcowych minutach sparingu podkręcili tempo.

Arka Gdynia - Concordia Elbląg 6:2 (1:2)
Bramki:
1:0 - Bartosz Ślusarski (3), 1:1 - Jean-Claude Essomba (5), 1:2 - Jean-Claude Essomba (28), 2:2 - Mateusz Szwoch (63), 3:2 - Michał Rzuchowski (68), 4:2 - Bartosz Ślusarski (80-karny), 5:2 - Paweł Wojowski (84), 6:2 - Kamil Juraszek (89)

Arka: Szromnik - Budka (75 Wojowski), Cichocki (61 Juraszek), Sobieraj, Radzewicz (46 Cienciała) - Tyszczenko (61 Kowalski), Szwoch, Pruchnik (46 Rzuchowski), Tomasik (46 Oleksy) - Aleksander (61 da Silva), Ślusarski

Concordia: Hrynowiecki (46 Matłoka) - Nakatani, Broniarek (80 Pawłowski), Munoz, Bogdanowicz - Juanma, Burzyński (46 Hero), Okada (70 Lewandowski), Faura (64 Adolfo) - Fujikawa (83 Galeniewski), Song (46 Zapata)

Takiej skuteczności podopiecznym trenera Pawła Sikory mogą zazdrościć zawodnicy prowadzeni przez trenera Mariusza Pawlaka. Chojniczanka na murawie Kolejarza w sobotę rozegrała sparing z II-ligową Drutex-Bytovią, ale w tym spotkaniu kibice bramek się nie doczekali. Najlepszą okazję miał w pierwszej połowie Andrzej Rybski. Doświadczony napastnik nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Strzelił ponad bramką strzeżoną przez innego eks-lechistę Sebastiana Małkowskiego.

Koledzy z drużyny "pozazdrościli" Rybskiemu i fatalnie pudłowali w innych, dogodnych sytuacjach.

Chojniczanka - Drutex-Bytovia 0:0