Arka Gdynia przegrała we Włocławku. Rywalizacja o finał z Anwilem trwa nadal

(stan)
Arka Gdynia przegrała we Włocławku z Anwilem 79:87 w trzecim meczu półfinałowym mistrzostw Polski koszykarzy. Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:1 dla Arki.

Arka dwukrotnie pokonała broniący tytułu mistrzowskiego Anwil i we Włocławku chciała odnieść trzecie zwycięstwo i zapewnić sobie awans do wielkiego finału. To się nie udało, ale żółto-niebiescy wierzą w osiągnięcie celu i możliwość gry w wielkim finale o mistrzostwo Polski.

Emocji na parkiecie we Włocławku nie brakowało od samego rozpoczęcia tego spotkania. Początek wskazywał na to, że Arka szybko opanuje nerwy i będzie kontrolować ten pojedynek. Koszykarze z Gdyni prowadzili 9:3 i choć Anwil niebezpiecznie się zbliżał, a nawet doprowadził do wyrównania, to jednak pierwsza kwarta zakończyła się trzypunktową przewagą żółto-niebieskich. W 15 minucie Arka prowadziła 32:29 i wówczas coś się zacięło. W ciągu kolejnych czterech minut gospodarze zdobyli 12 punktów bez żadnych strat i objęli prowadzenie 41:32. Teraz to gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po pierwszej połowie wygrywali 45:36.

W trzeciej kwarcie Anwil starał się grać swoje, ale Arka walczyła o odrobienie strat i 28 minucie przegrywała już tylko jednym punktem. Nie poszła jednak za ciosem i przed końcem tej części spotkania gospodarze znowu mieli osiem punktów przewagi. W czwartej kwarcie Arka zbliżała się do rywali na dwa punkty i miała szansę na odwrócenie losów spotkania, ale doświadczony zespół Anwilu nie dał sobie wydrzeć zasłużonego zwycięstwa. Niestety, kontuzji stawu skokowego doznał Robert Upshaw i trudno powiedzieć czy będzie gotowy do gry w kolejnym spotkaniu, już czwartym, pomiędzy tymi drużynami.

Czwarty mecz Arki z Anwilem rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 17.30 we Włocławku. Jeśli Arka wygra, to zapewni sobie finał. Jeśli zwycięży Anwil, to oba zespoły powalczą o prawo gry o złoty medal w decydującym spotkaniu, które w niedzielę rozegrane zostanie w Gdyni.

Anwil Włocławek - Arka Gdynia 87:79 (21:24, 24:12, 20:21, 22:22)

Anwil: Aaron Broussard 16, Jarosław Zyskowski 16, Walerij Lichodiej 14, Ivan Almeida 13, Chase Simon 11, Szymon Szewczyk 11, Michał Ignerski 4, Kamil Łączyński 2, Michał Michalak 0

Arka: James Florence 21, Josh Bostic 19, Bartłomiej Wołoszyn 10, Marcus Ginyard 10, Deividas Dulkys 8, Krzysztof Szubarga 3, Dariusz Wyka 3, Adam Łapeta 2, Robert Upshaw 2, Marcel Ponitka 1, Grzegorz Kamiński 0, Jakub Garbacz 0

Michał Nalepa po meczu Arka Gdynia - Wisła Kraków: Dla mnie jako kibica to utrzymanie jest bardzo ważne