Arka Gdynia przegrała mecz sparingowy z Chojniczanką Chojnice. Drużyna z Chojnic zaprezentowała skuteczny futbol

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Arka Gdynia przegrała z Chojniczanką Chojnice 1:3 w meczu sparingowym, w którym zagrały dwie pomorskie drużyny występujące w Fortunie I lidze. To spotkanie zostało rozegrane we Władysławowie. Oba zespoły mają w planach przygotowawczych jeszcze po trzy gry kontrolne.

To drugi sparing pomiędzy Arką i Chojniczanką w zimowym okresie, Oba zespoły zmierzyły się w grudniu, w Gdyni, a wówczas padł remis 2:2.

Początek meczu we Władysławowie należał zdecydowanie do piłkarzy Chojniczanki, którzy zaatakowali dość odważnie. Okazji bramkowych nie wykorzystali Patryk Tuszyński oraz Filip Karbowy. Arka miała okazję ze stałego fragmentu gry, kiedy nowy nabytek, Dawid Gojny, strzelił z rzutu wolnego w poprzeczkę. W kolejnej sytuacji piłki do siatki nie skierował Omran Haydary. Skuteczną grę pokazała za to Chojniczanka. Z prawej strony dośrodkował Daniel Szelągowski, a celnym strzałem głową popisał się Adam Ryczkowski. Na tym nie koniec, bo już osiem minut później Patryk Tuszyński z bliska skierował futbolówkę do siatki po zagraniu Karbowego. Tuż przed przerwą żółto-niebiescy mieli idealną szansę na trafienie kontaktowe, ale stojący tuż przed bramką Karol Czubak został w ostatniej chwili wyprzedzony przez obrońców Chojniczanki.

Od początku drugiej połowy Arka szukała gola, ale okazji nie wykorzystał Mateusz Stępień. Żółto-niebiescy mieli problemy ze skutecznością, ale w 58 minucie w końcu zdobyli gola, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Żebrowski. Potem Marcus da Silva i Sebastian Milewski mieli swoje szanse, ale nadal skutecznością była słabą stroną Arki. Za to za zagranie ręką sędzia podyktował karnego dla Chojniczanki, którego na gola zamienił Szymon Skrzypczak. Po tej bramce emocje opadły, a Chojniczanka utrzymała korzystny wynik.

Przed Arką jeszcze sparingi z Olimpią Elbląg (21.01), Stomilem Olsztyn (27.01) i Radunią Stężyca (4.02), a Chojniczanka zagra z Radunią Stężyca (21.01), Górnikiem Łęczna (28.01) i z Lechią Gdańsk (5.02).

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Adam Ryczkowski (21), 0:2 Patryk Tuszyński (29), 1:2 Mateusz Żebrowski (58), 1:3 Szymon Skrzypczak (74-karny)

Arka: (I połowa) Kajzer - Rymaniak, Dobrotka, Azacki, Gojny - Skóra, Purzycki, Gol, Capanni, Haydary - Czubak. (II połowa) Krzepisz - Tomal, Camara, Marcjanik, Stolc - Stępień, Milewski, Staniszewski, Adamczyk, Marcus - Żebrowski

Chojniczanka: (I połowa) Kuchta - Niepsuj, Buchał, Grolik, Mikołajczyk - Szelągowski, Drewniak, Czajkowski, Karbowy, Ryczkowski - Tuszyński. (II połowa) Kuchta - Szymusik, Buchał (69 Kasperowicz), Grolik (69 Bartosiak), Mikołajczyk (63 Niepsuj - Zimnicki) - Szelągowski (63 Stróżyński), Czajkowski (63 van Huffel), Drewniak (63 Kalinkowski), Mikołajczak, Ryczkowski (63 Mazekm - Formela) - Skrzypczak