Arka Gdynia powalczy o wygraną w Siedlcach

Janusz Woźniak
Tomasz Bolt/Polska Press
Pogoń Siedlce przeciwko Arce Gdynia poprowadzi w niedzielę (godz. 17) Bartosz Tarachulski, dotychczasowy asystent, który w tym sezonie rozegrał jeszcze 11 spotkań w lidze i zdobył 2 gole.

Stanie jednak przed szalenie trudnym zadaniem, bo nawet gdyby Pogoń wygrała 5 spotkań - czyli wszystkie do zakończenia rozgrywek - to i tak pewnie miejsca w I lidze by nie obroniła. Jesienią w Gdyni Arka, po golu Bartosza Ławy, wygrała 1:0. W składzie gdynian był wówczas Hiszpan Antonio Caldron, który do Arki przyszedł z Pogoni, aby w zimowej przerwie do Siedlec wrócić.

W tych okolicznościach mam prawo wymagać od podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego zwycięstwa. Z zasłużonych pochwał po adresem Arki, na początku tegorocznych spotkań, pozostało tylko wspomnienie. Rzeczywistość to nie tylko dwie ostatnie porażki z rzędu. Ale też zaledwie jedno zwycięstwo i 5 remisów w sześciu poprzedzających te przegrane spotkaniach. To denerwujące kibiców problemy ze zdobywaniem bramek. Arka w 8 ostatnich meczach strzeliła zaledwie 3 gole, od 335 minut żaden gdyński piłkarz nie trafił w lidze do bramki. To zawstydzająco niska skuteczność.

Mecz z Pogonią jest tym "następnym", bo jak nie uda się wygrać w Siedlcach, to z kim piłkarze Nicińskiego chcieliby zdobyć ligowe punkty?