Arka Gdynia nie przeszła Wisły

RR
Tomasz Jarzębowski strzelił honorową bramkę w Płocku
Tomasz Jarzębowski strzelił honorową bramkę w Płocku Tomasz Bolt/Polskapresse
Gdynianie od 22 minuty meczu w Płocku grali w przewadze jednego zawodnika, a mimo to przegrali z Wisłą. "Nafciarze" zdołali strzelić Arce dwie bramki w pierwszej połowie, a w drugiej wytrzymali napór gości. W ten właśnie sposób żółto-niebiescy przegrali pierwszy mecz w sezonie.

Arka w Płocku zagrała mało skutecznie i dlatego nie zdołała wywieźć z trudnego terenu kompletu punktów. Sygnał do ataku kolegom dał Tomasz Jarzębowski, którego trafienie w 71 minucie, pozwalał jeszcze wierzyć w odwrócenie niekorzystnego wyniku. W tym momencie gdynianie przegrywali 1:2. Niestety, nieco wcześniej i po zdobyciu kontaktowej bramki arkowcy nie znaleźli już sposobu na Daniela Szczepankiewicza, bramkarza Wisły.

Podopieczni trenera Pawła Sikory mogą mieć pretensje do siebie, bo od 22 minuty grali w przewadze jednego gracza. Stało się tak, kiedy boisko za dwie żółte kartki opuścił Filip Burkhardt (notabene były piłkarz Arki).

Relację z sobotniego meczu zamieściliśmy TUTAJ.