Arka Gdynia nie dała się Legii Warszawa. Cenny remis żółto-niebieskich w stolicy 28.09.2018 [zdjęcia, wynik meczu, relacja]

Paweł Stankiewicz
Legia Warszawa - Arka Gdynia
Legia Warszawa - Arka Gdynia Fot. Bartek Syta
Arka Gdynia zdobyła cenny punkt na terenie mistrza Polski. Żółto-niebiescy zremisowali z Legią Warszawa 1:1.

Arka zaprezentowała się w Warszawie z bardzo dobrej strony. Początek spotkania był fantastyczny dla żółto-niebieskich. Już w 3 minucie Aleksandyr Kolew odegrał piłkę w polu karnym, a wbiegający Maciej Jankowski posłał ją do siatki. Po stracie gole gospodarze starali się przejąć inicjatywę, ale gdynianie grali bardzo mądrze. W efekcie mistrzowie Polski nie mieli pomysłu na to, jak poradzić sobie z defensywą rywali i stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. I tak było niemal do końca pierwszej połowy. Skoro Legia nie poradziła sobie z gry, to musiała poszukać szczęścia ze stałego fragmentu gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Domagoj Antolić, piłkę zgrał głową Mateusz Wieteska, a defensywę Arki zaskoczył Michał Kucharczyk i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Gdynianie mieli czego żałować, bo mogli utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania Legia prowadziła grę, utrzymywała się dłużej przy piłce, ale akcje ofensywne były chaotyczne i prowadzone bez większego pomysłu. Dobrze ustawieni defensorzy żółto-niebieskich radzili sobie z tymi atakami. Arka czekała na okazję do kontry, ale też nie przeprowadziła takiej akcji, która mogłaby dać jej zwycięskiego gola. Legia najgroźniej zaatakowała tuż przed końcem spotkania, ale najpierw Carlitos próbował wymusić rzut karny, a potem po strzale Cafu dobrze interweniował Pavels Steinbors. Arka zasłużenie zdobyła punkt na terenie mistrza Polski.

- Remis nigdy nie cieszy i tego nauczyłem zawodników, że zawsze gramy o zwycięstwo. Jednak punkt zdobyty w Warszawie trzeba szanować - powiedział po meczu Zbigniew Smółka, trener Arki.

FIFA planuje znacząco zredukować liczbę piłkarzy, którzy mogą zostać wypożyczeni