Arka Gdynia nadal bez zwycięstwa. Żółto-niebiescy musieli obejść się smakiem [zdjęcia]

ŁŻ
Arka Gdynia - Górnik Zabrze
Arka Gdynia - Górnik Zabrze Piotrhukalo
W sobotę Arka tylko zremisowała z rewelacją minionego sezonu, Górnikiem Zabrze 1:1. Tym samym żółto-niebiescy w dalszym ciągu pozostają bez zwycięstwa w tych rozgrywkach.

- Jesteśmy gotowi na to zwycięstwo. Nic się nie zmieniło od początku. Dalej mamy głód gry i wygrywania. Jest duża rywalizacja w zespole, bo każdy z nas chce grać. U wszystkich zawodników poziom koncentracji i gotowości do gry jest na najwyższym poziomie i jestem pewny, że zaprezentujemy się najlepiej jak to możliwe - mówił przed pojedynkiem Adam Marciniak, piłkarz Arki.

Być może żółto-niebiescy byli gotowi na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale w sobotę tego nie udowodnili i to mimo wyraźnej przewagi na finiszu spotkania. Z szumnych zapowiedzi na razie zatem nici, a kibice w Gdyni mają prawo być już zniecierpliwieni.

W pierwszych fragmentach spotkania obie ekipy miały kilka okazji do zdobycia medalu. Czego brakowało? Tylko jednego, choć w piłce nożnej najważniejszego - skuteczności. Mimo że obie ekipy starały się kreować sytuacje, bliżej objęcia prowadzenia byli piłkarze z Zabrza. No i wreszcie dopięli swego. Bramkę do szatni zdobył Dani Suarez. Taki cios mógł podciąć skrzydła gdynianom.

Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki długo walczyli o to, by podnieść się z kolan. Wreszcie wyprowadzili w stronę przeciwnika cios tak bolesny, jaka sami przyjęli w pierwszej połowie. W 88. minucie, kiedy Górnik powoli witał się z gąską, zmasowany atak Arki dał w końcu remis. Michał Janota ustawił sobie piłkę na 25. metrze i nie dał żadnych szans bramkarzowi Górnika.

Czy remis dla Arki był zasłużony? Jak najbardziej tak. Gdynianie naciskali rywala do samego końca i w pełni zasłużyli na punkt w sobotnim pojedynku. Choćby za walkę do ostatnich minut.

W kolejnej batalii Arka zagra na wyjeździe z Wisłą Płock (18 sierpnia, sobota, godz. 18).