Arka Gdynia lepsza od Radu Belgrad. Żółto-niebiescy w dobrych humorach wrócą z Cypru

W znakomitych nastrojach, po zwycięstwie nad FK Rad Belgrad, opuszczać będą zgrupowanie na Cyprze piłkarze gdyńskiej Arki.

Żółto-niebiescy ograli dziewiąty w ubiegłym sezonie zespół serbskiej ekstraklasy 3:1 (2:0). Z dobrej strony pokazali się nowo zakontraktowani napastnicy, którzy zastąpić mają w drużynie zawodzących jesienią Dariusza Zjawińskiego oraz Pawła Abbotta. Josip Barisić, 30-letni Chorwat, wypożyczony z Piasta Gliwice, w 34 minucie spotkania wywalczył rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Marcus Da Silva. Z kolei powracający do Arki Przemysław Trytko w 67 min. wykorzystał podanie Dominika Hofbauera, podwyższając wynik.

Zanim jednak padły te dwa gole, Arka już prowadziła. Pierwszy cios rywalowi z Serbii zadał w 26 min. Damian Zbozień. Ofensywnie usposobiony tego dnia, prawy obrońca Arki, pokonał bramkarza rywali Nenada Filipovica strzałem głową. Stało się to po dość charakterystycznej akcji dla żółto-niebieskich. Z autu piłkę bezpośrednio w pole karne posłał Marcin Warcholak, słynący z umiejętności dalekiego wyrzutu futbolówki, a Zbozień wykorzystał dobre warunki fizyczne, wygrywając pojedynek z rywalami.

Arce niestety nie udało się zakończyć spotkania bez straty gola, bowiem zawodnicy FK Rad Belgrad w 61 min. meczu zdobyli honorową bramkę. Stało się to po błędzie Adama Marciniaka, który zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę wykorzystał po chwili Borko Veselinović.

Arka Gdynia - FK Rad Belgrad 3:1 (2:0)

Bramki: Zbozień 26', da Silva 35', Trytko 67' - Veselinović 61'

Arka I połowa: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Da Silva, Sambea, Hofbauer, Bożok-Szwoch - Barisić.
Arka II połowa: Steinbors- Socha, Stolc, Sołdecki, Marciniak - Zarandia, Łukasiewicz, Nalepa, Formella- Hofbauer (71' Węsierski) - Trytko.

FK Rad I połowa: Filipović, Sipcić, Kosanin, Pajović, Culum, Stojanović, Mladenović, Rodić, Lutovac, Milosev, Radivojević