Arka Gdynia - Cracovia Kraków 3:0

Ponad pół roku kibice Arki musieli czekać na zwycięstwo swojej drużyny. Po bramkach Zawistowskiego, Labukasa i Ivanovskiego gdynianie pokonują Cracovię 3:0. Zwłaszcza w pierwszej połowie obecni na trybunach fani byli świadkami bardzo dobrej gry żółto-niebieskich. To dopiero pierwsza wygrana Arki tej wiosny, ale w jakże ważnym momencie.

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Zawistowski (13), 2:0 Labukas (16), 3:0 Ivanovski (78).

Arka: Moretto - Płotka, Szmatiuk, Rozić, Noll, Duarte (60' Mawaye), Zawistowski, Glavina, Bożok, Labukas (77' Ivanovski), Siemaszko (68' Czoska).

Cracovia:
Kaczmarek - Struna, Trivunović, Kosanović, Suart, Visnjakovs (81' Suvorov), Boljević, Klich (65' Giza), Radomski, Ntibazonkiza, Masaryk (62' Dudzic).

Żółte kartki: Płotka, Moretto, Ivanovski (Arka) oraz Boljević, Radomski, Dudzic, Suart (Cracovia).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 8220.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka pokonuje Cracovię 3:0.

90+1 min. - Rozić z bliska uderzał głową, ale piłka mija słupek bramki strzeżonej przez Kaczmarka.

90 min. - Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88 min. - Świetne uderzenie Ntibazonkizy i jeszcze efektowniejsza parada Moretto, który wyjął piłkę zmierzającą w samo okienko bramki.

86 min. - W polu karnym Arki do piłki dopadł Giza, ale strzelił mocno i niecelnie.

83 min. - Szmatiuk po profesorsku zatrzymał napastnika Cracovii.

78 min. - 3:0 dla Arki. Strzelcem bramki Mirko Ivanovski. Macedończyk otrzymał precyzyjne podanie od Czoski i w sytuacji sam na sam z zimną krwią wykorzystał stuprocentową okazję.

77 min. - Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki Tadas Labukas, którego zastąpi Mirko Ivanovski.

73 min. - Z narożnika pola karnego huknął z pierwszej piłki Glavina. Kaczmarek wybija piłkę na róg.

71 min. Z bliska głową uderzał Dudzic. Nad poprzeczką. Wcześniej Moretto zmuszony był do obrony po rzucie wolnym gości.

68 min. - Druga zmiana w Arce. Z boiska schodzi żegnany oklaskami Siemaszko, a w jego miejsce Paweł Czoska.

66 min. - Giza zastępuje na boisku Klicha.

62 min. - Zmiana w zespole gości. Dudzic za Masaryka.

60 min. - Pierwsza zmiana w szeregach żółto-niebieskich. Mawayezastępuje Duarte.

59 min. - Powinno być 3:0 dla Arki. Siemaszko agresywnym pressingiem wywalczył piłkę, do niej dopadł Labukas, który odegrał Duarte. Prawy pomocnik Arki wychodził sam na sam z golkiperem Cracovii, ale fatalnie przestrzelił.

57 min. - Glavina dogrywał piłkę Siemaszce, którego skutecznie powstrzymują środkowi obrońcy Pasów

53 min - Ntibazonkiza zagrywał do Visnakovsa, ten płasko dośrodkował w pole karne i piłkę chwycił Moretto.

49 min. - Rzut wolny dla gości. Piłka trafia na głowę jednego z gdynian, który wybija piłkę poza obręb pola karnego.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy meczu.

45 min. - Sędzia dolicza minutę.

43 min. - Zamieszanie w polu karnym Arki po rzucie rożnym. Gdynianie w porę wyjaśniają sytuację.

40 min. - W ostatnich minutach napór Arki wyraźnie osłabł. Gdynianie zdają się jednak kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

39 min. - Ntibazonkiza na pozycji spalonej.

33 min. - Pozostawiony w polu karnym bez opieki Ntibazonkiza został skutecznie zablokowany w ostatniej chwili na tyle, że uderzył obok bramki. Rzut rożny dla gości.

33 min. - Z dystansu uderzał Zawistowski. Ten strzał nie mógł zaskoczyć Kaczmarka

30 min. - Niecelny strzał z rzut wolnego Mateusza Klicha.

27 min. - Labukas źle przyjął piłkę w polu karnym.

24 min. - Ładna akcja Nolla, który zszedł do środka, uderzył na bramkę, ale skuteczną paradą popisał się Kaczmarek. Arka wciąż w natarciu.

21 min. - Ntibazonkiza wychodził sam na sam z bramkarzem Arki, ale na szczęście Moretto popisał się skuteczną interwencją.

21 min. - W indywidualnej akcji Duarte. Pomocnik Arki mijał obronę gości, ale w ostatniej chwili powstrzymał go jeden z defensorów Cracovii

18 min. - Płaskie uderzenie Siemaszki broni Kaczmarek.

15 min. - Już 2:0 dla Arki! Z bliska piłkę do bramki wepchnął Labukas. Akcję zapoczątkował Emil Noll

13 min. - 1:0 dla Arki. Z rzutu wolnego uderzył Zawistowski, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

11 min. - Nieudane dośrodkowanie Bożoka.

7 min. - Kolejna groźna akcja gospodarzy. Strzał Labukasa został jednak zablokowany.

5 min. - Strzał Płotki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przelatuje tuż nad bramka.

4min. - Tak jak zapowiadał trener Arki jego zespół od początku ruszył do ataków.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego.

Arka: Moretto - Płotka, Szmatiuk, Rozić, Noll - Duarte, Zawistowski, Glavina, Bożok - Labukas - Siemaszko.

Trener Frantisek Straka zaskoczył dziś ustawieniem. Od pierwszych minut meczu na boisku zaprezentuje się Rafał Siemaszko, który zagra jako wysunięty napastnik. Za jego plecami będzie operować Tadas Labukas. Glavina zagra w środku pomocy, z kolei Miroslav Bożok na lewym skrzydle.