Rafał Rusiecki
Zacięty mecz KP Starogard Gdański - GKS Przodkowo
Zacięty mecz KP Starogard Gdański - GKS Przodkowo Kinga Furtak
3 Liga grupa II. KP Starogard Gdański okazał się lepszy od GKS-u Przodkowo w spotkaniu 24. kolejki. Bohaterem został zdobywca dwóch bramek Filip Sosnowski. Końcowe fragmenty meczów wyjazdowych nie ułożyły się natomiast po myśli piłkarzy Raduni Stężyca i Bałtyku Gdynia.

3 Liga grupa II - grupa mistrzowska

Filip Sosnowski zapewnił w sobotę, 17 kwietnia zwycięstwo Klubu Piłkarskiego Starogard Gdański nad GKS-em Przodkowo. Jego dwa trafienia walnie przyczyniły się do zwycięstwa drużyny trenera Pawła Budziwojskiego 2:1 w derbach Pomorza.

KP Starogard Gdański - GKS Przodkowo 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Filip Sosnowski (25), 1:1 Marcin Kajca (47), 2:1 Filip Sosnowski (53)

KP: Kotłowski - Wohlert (79 Górski), Korpalski, Ł. Kowalczyk (51 Mrozik), Wiśniewski, Sosnowski, Wesołowski (87 Armatowski), Piesio, Bohm, Sylwestrzak, Warcholak (83 Powszuk).

GKS: Moczadło - Raulin (80 Kaczyński), Klawikowski, Dampc, Amoah (63 Doumbouya), Szałecki, Kajca, Patelczyk, Łazaj, Leszkiewicz, Patok.

Wyjazdowe mecze nie udały się natomiast piłkarzom liderującej w grupie drugiej 3 Ligi Raduni Stężyca oraz Bałtyku Gdynia. Radunia do 87 minuty przegrywała z Polonią Środa Wielkopolska 0:1, ale po golach Dawida Cempy i Dawida Retlewskiego w odstępie dwóch minut wyszła na prowadzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry gospodarze mieli jednak rzut karny, który wykorzystał Adrian Szynka i skończyło się remisem 2:2. Drużyna trenera Sebastiana Letniowskiego prowadzi w tabeli z dorobkiem 62 punktów. Drugi Świt Szczecin ma ich 56.

Polonia Środa Wielkopolska - Radunia Stężyca 2:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Krystian Pawlak (25-karny), 1:1 Dawid Cempa (87), 1:2 Dawid Retlewski (89), 2:2 Adrian Szynka (90+4-karny)

Radunia: Tułowiecki - Kosznik (62 Wilczyński), Szuprytowski (46 Miller), Deja (79 Cempa), Wojowski, Retlewski, Kopania, Murawski, Burkhardt (57 Stępień), Szur, Letniowski

3 Liga. Tabela i terminarz meczów w grupie mistrzowskiej. Kiedy grają Radunia Stężyca, KP Starogard Gdański, Bałtyk Gdynia i GKS Przodkowo

Dużo gorzej końcówkę swojego meczu pamiętać będą zawodnicy Bałtyku Gdynia. Tym razem "Kadłuby" były najbliżej przełamania się w grupie mistrzowskiej. Przegrały jednak 0:2 w Toruniu z Elaną, bo bramki traciły w ostatnich minutach. Z trafień cieszyli się Damian Lenkiewicz (w 85 minucie) i Hubert Antkowiak (90+3). Zespół trenera Jerzego Jastrzębowskiego wciąż czeka więc na zdobycz punktową w drugiej fazie sezonu 2020/2021.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 2:0 (0:0)