20 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. Z tytułu OC wypłaty wyniosły 4,5 mld zł

OPRAC.: Akcja specjalna Temat tygodnia: Ubezpieczenia
Co ciekawe, tylko z obowiązkowego OC komunikacyjnego wypłaty wyniosły 4,5 mld zł. Mimo że pandemia znacząco ograniczyła ruch pojazdów, odszkodowań z OC było niemal tyle samo, co przed rokiem.
Co ciekawe, tylko z obowiązkowego OC komunikacyjnego wypłaty wyniosły 4,5 mld zł. Mimo że pandemia znacząco ograniczyła ruch pojazdów, odszkodowań z OC było niemal tyle samo, co przed rokiem. Andrzej Banas/ Polska Press
Polacy otrzymali prawie 20 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych w I półroczu 2020 r. ."Widać również, że mimo pandemii i ograniczeń w ruchu pojazdów, wypłaty z OC i autocasco są na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego" - mówi ekspert.

Jak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń w I półroczu 2020 r. Polacy otrzymali prawie 20 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. Co ciekawe, tylko z obowiązkowego OC komunikacyjnego wypłaty wyniosły 4,5 mld zł. Mimo że pandemia znacząco ograniczyła ruch pojazdów, odszkodowań z OC było niemal tyle samo, co przed rokiem.

Na ochronę ubezpieczeniową swoich pojazdów Polacy wydali w I półroczu 2020 r. 11,6 mld zł, z czego ok. 7,3 mld zł stanowiły składki na OC, a 4,3 mld zł – składki na autocasco. Za 2 mld zł kupiliśmy polisy chroniące domy, mieszkania i firmy przed skutkami żywiołów.

Na ubezpieczenia na życie wydaliśmy w I półroczu2020r. 10,1mld zł, o 4,4 proc. mniej niż przed rokiem. –Na rynku życiowym od kilku lat widać wyraźne zmiany w produktach o charakterze inwestycyjnym i oszczędnościowym. Dominują polisy ze składką regularną, a spadek wypłacanych z nich świadczeń oznacza, że nie rezygnujemy z nich, traktując je jako długoterminowy kapitał–podkreśla ekspert.

Partnerzy:
Agencja Ubezpieczeniowa
Maciej Wylandowski
80-264 Gdańsk
Antoniego Lendziona 15
501 015 626
58 524 06 34

Materiał oryginalny: 20 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. Z tytułu OC wypłaty wyniosły 4,5 mld zł - Gdańsk Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie