MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

150 tys. złotych dla psich ratowników z GOPR! Podsumowanie akcji "Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt"

OPRAC.:
Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Zebrane środki zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt oraz utrzymania psów ratowniczych GOPR
Zebrane środki zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt oraz utrzymania psów ratowniczych GOPR fot. materiały prasowe
W sercu każdego miłośnika zwierząt tli się ogromna chęć niesienia pomocy. Doskonałym tego przykładem jest akcja "Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt", realizowana z inicjatywy lidera sklepów dla zwierząt Maxi Zoo we współpracy z Fundacją GOPR. Zaangażowanie klientów sieci oraz samej organizacji umożliwiło przekazanie aż 150 000 złotych na rzecz psów ratowniczych GOPR.

Akcja "Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt" od 7 lat wspiera psy GOPR

To już dziewiąta edycja akcji Maxi Zoo "Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt", która od siedmiu lat wspiera psich ratowników służących w jednostkach GOPR. Przez cały okres od października do końca grudnia, w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym sieci, dostępne są specjalne produkty dedykowane akcji. Na początku były to naklejki z psią łapą, które w kolejnych latach zostały zastąpione bransoletkami i zawieszkami. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na opiekę i rozwój umiejętności psich ratowników GOPR. Z zebranych w ten sposób środków pokrywane są koszty specjalistycznego sprzętu oraz utrzymania psów. Ze względu na dynamikę i niebezpieczeństwa związane z pracą czworonogów, czasami dochodzi do urazów i konieczności rehabilitacji, co wymaga stałej opieki weterynaryjnej i specjalistycznej diety.

Od pierwszej edycji akcja cieszy się dużą popularnością, nie inaczej było i tym razem. Sieć sklepów dla zwierząt wraz z klientami przekazała Fundacji GOPR 150 000 złotych – 139 500 złotych ze sprzedaży bransoletek i zawieszek oraz 10 500 złotych dodatkowej darowizny od Maxi Zoo Polska. Te przekazane środki mają bezpośredni wpływ na sukces każdej misji ratunkowej, w której uczestniczą psy ratownicze. Dzięki nim czworonogi mogą ćwiczyć pod okiem najlepszych specjalistów na świecie, co znacząco podnosi ich skuteczność w terenie.

- Psy ratownicze GOPR każdego dnia dbają o bezpieczeństwo ludzi i biorą udział w misjach poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów, którzy co roku entuzjastycznie nabywają zawieszki oraz bransoletki, wspieramy tych psich bohaterów, niosąc im realną pomoc. W ramach zakończenia IX edycji naszej akcji, w dniu 16 lutego przekazaliśmy przedstawicielom GOPR symboliczny czek na kwotę 150 000 złotych. Niemniej jednak łączna wartość udzielonej pomocy od początku naszej współpracy z Fundacją GOPR przy tej akcji, to już 830 000 złotych! Zapewnienie takiego wsparcia nie byłoby możliwe bez aktywności niezwykłej społeczności tworzonej przez klientów oraz pracowników Maxi Zoo. Serdecznie za to dziękuję! Liczę, że kolejna edycja okaże się równie wielkim sukcesem i pozwoli pobić kolejny rekord i przekroczenie progu miliona złotych – mówi Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska.

Impuls do rozwoju psich jednostek ratowniczych

Wyjątkowe umiejętności i predyspozycje czworonożnych ratowników znacznie przyczyniają się do sukcesu misji ratunkowych. Potrafią one pracować w trudnym terenie, a ich niesamowity węch pozwala im szybko zlokalizować poszukiwaną osobę. Akcje, w których uczestniczą, nie ograniczają się jedynie do terenów górskich. Psy równie dobrze radzą sobie w gruzowiskach, pod ziemią oraz w wodzie.

- W szeregach GOPR służy obecnie 28 psów ratowniczych. 2 z nich znajdują się w stanie pozasłużbowym, a 10 przygotowuje się do roli ratowników. W ubiegłym roku nasze psy wzięły udział w 58 akcji na terenie całego kraju. Te statystyki rosną z roku na rok. To przede wszystkim dzięki współpracy z Maxi Zoo. Coroczna akcja “Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt” stanowi dla nas realne wsparcie i daje nam możliwość ciągłego rozwoju. Środki z akcji pozwalają nam regularnie zwiększać liczbę psich ratowników i tym samym skalę pomocy. Pomagają również w przygotowaniach do wszystkich misji ratunkowych i wpływają na ich skuteczność. Dziękuję za wielkie serca wszystkich osób, które nas wspierają - komentuje Patryk Czermak, przedstawiciel Komisji Szkolenia GOPR ds. psów ratowniczych.

Każda edycja przyczynia się do rozwoju psich jednostek ratowniczych.

- Pragnę bardzo podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcję. A przede wszystkim sieci Maxi Zoo, która zainicjowała cały projekt. Już pierwsza edycja „Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt” przyniosła nam duże wsparcie, a z roku na rok jest ono coraz większe. Otrzymywane środki stanowią dla nas nieocenioną pomoc. Dzięki nim psy szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów na świecie, mają zagwarantowany odpowiedni sprzęt i kompleksową opiekę weterynaryjną. Czworonożni ratownicy ciężko pracują na treningach, dzięki czemu zwiększają swoją skuteczność podczas misji w terenie. Wszystkie procesy szkoleniowe, sprzęt, dieta, a przede wszystkim specjalistyczna opieka generują duże nakłady finansowe. Tym bardziej cieszę się, że zawsze możemy liczyć na wsparcie firmy Maxi Zoo oraz jej klientów. – mówi Jan Wysocki, prezes Fundacji GOPR.

Tegoroczna edycja akcji Maxi Zoo na rzecz Fundacji GOPR jest dowodem na sukces i popularność tej charytatywnej inicjatywy. Długoletnia współpraca stanowi istotne wsparcie i szansę na stały rozwój czworonożnych ratowników, którzy poprzez poszerzanie swoich umiejętności zwiększają zakres pomocy, jaką są w stanie świadczyć.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 150 tys. złotych dla psich ratowników z GOPR! Podsumowanie akcji "Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt" - Nasze Miasto

Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto