Rafał Rusiecki
Mecz siatkarski Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie (19.02.2023)
Mecz siatkarski Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie (19.02.2023) Jakub Steinborn
W sezonie 2022/2023 Trefl Gdańsk radzi sobie bardzo dobrze przed własną publicznością. W Ergo Arenie sposób na żółto-czarnych znaleźli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla. W niedzielę, 19 lutego 2023 roku tę listę wydłużył Aluron CMC Warta Zawiercie. Zespół Michała Winiarskiego wygrał 3:1.

Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 19.02.2023

Trenerzy Michał Winiarski i Roberto Rotari oraz przyjmujący Patryk Łaba i rozgrywający Michał Kozłowski ponownie zawitali do hali Ergo Arena. Spotkanie z czołową drużyną PlusLigi przyciągnęło na trybuny aż 4850 widzów. I w pierwszej części niedzielnej konfrontacji mogli się czuć usatysfakcjonowani. Trefl Gdańsk rozpoczął bowiem mecz z Wartą Zawiercie od wygranej partii inauguracyjnej.

Z czasem zaczęła jednak rosnąć przewaga przyjezdnych. Uros Kovacević i spółka wrócili do gry. Sam serbski przyjmujący zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów. Tyle samo zdobył najskuteczniejszy w Treflu Bartłomiej Bołądź. Warta wskoczyła w końcu na tak wysoki poziom, że w czwartym secie wręcz zmiotła gospodarzy, wygrywając do 14 punktów. Gościom nie przeszkodziło to, że w ostatnim czasie mają napięty harmonogram meczów. W środę zawiercianie odpadli z Ligi Mistrzów, przegrywając baraże o ćwierćfinał z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

- Po tym pierwszym naszym bardzo dobrym secie w drugim stanęliśmy, Zawiercie nasz przełamało i później długo wracaliśmy do swojej gry. Szkoda tego trzeciego seta, tej końcówki, że nie wygraliśmy, ale Zawiercie zasłużenie wygrało. Teraz musimy się skupić na kolejnym rywalu, ponieważ już w piątek gramy z Olsztynem, również mocną drużyną - ocenił spotkanie Bartłomiej Bołądź.

- Można powiedzieć, że to ten trzeci set rozstrzygnął o wyniku. Gdyby ta partia skończyła się pomyślnie dla nas, to na pewno kolejnego seta zaczęlibyśmy z większą wiarą, motywacją, energią, czy siłą. Na pewno by to nas zmotywowało. Psuliśmy dziś dużo zagrywek, uzyskaliśmy mało asów, także to ryzyko się nie opłaciło dzisiaj w tym meczu. Musimy się na tym skupić i to poprawić, bo to jest najbardziej efektywne w naszych meczach. Jeśli my dobrze zagrywamy, to o wiele łatwiej się nam gra i wynik się przechyla bardziej na naszą korzyść - dodał Patryk Niemiec, środkowy bloku Trefla.

Debiut Chińczyka Zhanga Jingyina w Ergo Arenie

Mecz w hali Ergo Arena był okazją do debiutu Zhanga Jingyina. Chiński przyjmujący pojawiał się na boisku w trzech partiach. Na razie jego wkład w grę Trefla był jednak niewielki. Miał jeden skuteczny atak, raz źle przyjął piłkę i raz nieudanie pojawił się w polu serwisowym.

Występowi pierwszego Chińczyka w PlusLidze towarzyszyła wyjątkowa oprawa. W przerwie meczu na boisku odbędzie się taniec chińskich smoków oraz pokazy taichi i wushu.

W PlusLidze Trefl ma bilans 14-9 i 41 punktów na koncie. Przed drużyną trenera Igora Juricicia jeszcze siedem spotkań zasadniczej części sezonu. W piątek, 24 lutego o godz. 17.30 gdańszczanie podejmą Indykpol AZS Olsztyn, czyli sąsiadami nie tylko w ujęciu geograficznym, ale także w tabeli.

Trefla czekają jeszcze konfrontację z BBTS-em Bielsko-Biała, Cuprumem Lubin, Stalą Nysa, GKS-em Katowice, Asseco Resovią oraz Projektem Warszawa. Oprócz dwóch ostatnich zespołów w każdym z tych meczów będą więc faworytami.

Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:21, 17:25, 23:25, 14:25)