Red Bull Zjazd na Krechę w Zieleńcu

2015-02-02 09:56:03

Rozpoczął się nowy sezon długo oczekiwanych zawodów!
W Zieleńcu odbyły się pierwsze w tym roku zawody Red Bull Zjazd na Krechę. Na starcie przystanku inaugurującego sezon zmagań o tytuł najszybszego stawiło się 80 narciarzy i 70 snowboardzistów! Po zaciętej walce, najlepszymi narciarzami okazali się Agata Popieluch z Zakopanego i Adam Sobota z Poznania. Za to na snowboardzie bezkonkurencyjni byliKatarzyna Szymańska z Poznania i Józek Gąsienica Gładczan z Zakopanego.
Zabawa była super
„Na co dzień startuję w zawodach FIS, gdzie najmniejszy błąd może kosztować punkty. Tutaj najistotniejszy był start, co było dla mnie zupełną nowością. Ale emocje były niesamowite, energia aż mnie rozpiera!" – mówił na mecie Adam Sobota. O tym, że Red Bull Zjazd na Krechę to świetna zabawa przekonała się też Kasia Szymańska: „To moje pierwsze zawody Red Bull Zjazd na Krechę. Zdecydowałam się do wzięcia udziału bardzo spontanicznie - wczoraj wieczorem! Ale nie żałuję, bo zabawa była super i myślę, że i w przyszłym roku pojawię się na starcie".
Pomimo rocznej przerwy i nieobecności Red Bull Zjazd na Krechę na polskich stokach, impreza cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród zawodników. Już od wczesnych godzin porannych biuro zawodów przeżywało prawdziwe oblężenie narciarzy i snowboardzistów pragnących sięgnąć po tytuł najszybszego. Wszyscy startujący wykazali się godną podziwu determinacją i duchem walki, którą dodatkowo podgrzewała zgromadzona na stoku publiczność.
Prócz tytułu zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę, na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów - kamery GoPro, akcesoria narciarskie i snowboardowe HEAD, Roxy i Quiksilver oraz zestawy kosmetyków Rexona. Kolejny przystanek odbędzie się już 7 lutego w Szczyrku. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy mieć skończone 16 lat, sprawne narty lub deskę snowboardową i dość odwagi, by zmierzyć się z najszybszymi. Rejestracji do udziału w starcie można wciąż dokonać na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl
Kalendarz Red Bull Zjazd na Krechę:
7 lutego - Szczyrk, Stok Juliany (godz. 11.00)
21 lutego - Białka Tatrzańska, Kotelnica Białczańska (godz.: 11.00)
28 lutego - Zakopane, Polana Szymoszkowa (godz. 18.30)

Jesteś na profilu Łukasz Tadra - stronie mieszkańca miasta Gdańsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj