Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdynia: Zarządzanie cyberbezpieczeństwem nowym kierunkiem studiów na Akademii Marynarki Wojennej

red
Zajęcia na nowym kierunku Akademii Marynarki Wojennej odbywać będą się w Gdyni i w Warszawie.
Zajęcia na nowym kierunku Akademii Marynarki Wojennej odbywać będą się w Gdyni i w Warszawie. Polska Press
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni we współpracy z Pocztą Polska już w roku akademickim 2021/2022 uruchomi eksperckie studia podyplomowe Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi”. Przedstawiciele uczelni podpisali w tej sprawie porozumienie z reprezentantami spółki Skarbu Państwa.

Porozumienie parafowali kadm. prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht, rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej S.A. Uczelnia ogłosi niebawem nabór na nowy kierunek. Słuchaczami zostać będą mogły osoby zainteresowane edukacją i rozwojem w obszarze IT, w tym pracownicy z grupy spółek Poczty Polskiej S.A. Zajęcia odbywać będą się w Gdyni i w Warszawie.

- Uruchamianie przez uczelnie kierunków studiów w porozumieniu i we współpracy z firmami z rynku jest aktualnym, pozytywnym trendem, ale także wymogiem naszych czasów - mówi prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht. - Jednym z celów Akademii Marynarki Wojennej jest rozwój obszaru cyberbezpieczeństwa. Porozumienie z Pocztą Polską jest kontynuacją tej drogi. W ubiegłym roku utworzyliśmy w strukturze akademii Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa, które w sposób ciągły realizować będzie szereg zadań eksperckich, warsztatowych i szkoleniowych. Chcielibyśmy, aby polscy eksperci mieli dostęp do najnowszej wiedzy i technologii w tej dziedzinie. Do współpracy w roli wykładowców zaprosiliśmy osoby cieszące się uznaniem w wielu obszarach, w tym prawa, zarządzania, finansów oraz w środowisku cyberbezpieczeństwa w Polsce, zarówno naukowców, jak i praktyków.

– Ciągły rozwój usług cyfrowych, w tym sztandarowego projektu realizowanego przez spółkę, czyli Narodowego Operatora Cyfrowego, wiąże się z koniecznością odpowiedniego ich zabezpieczenia, także w zakresie kompetencji pracowników - dodaje Tomasz Zdzikot. - Już teraz spółka, będąc największą firmą logistyczną w kraju i operatorem wyznaczonym, świadczy szereg usług cyfrowych. Ze względu na skalę, systemy jakie posiadamy są jednymi z największych w Polsce. Odpowiednio przygotowana i wykwalifikowana kadra spółki jest równie ważna jak i sama infrastruktura teleinformatyczna. Dzięki kontynuowaniu owocnej współpracy z Akademią Marynarki Wojennej nasi pracownicy zyskają dostęp do eksperckiej wiedzy i doświadczenia ludzi świata nauki i praktyki. Tak przygotowana kadra będzie w stanie stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą proces cyfryzacji wszystkich obszarów życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto