Z Biegiem Natury wokół Rusałki wygrał poznaniak [ZDJĘCIA]

Robert Domżał
W kolejnej edycji biegu Z Biegiem Naturywokół poznańskiej Rusałki wzięło niemal 800 osób Robert Domżał
Na starcie czwartego biegu z cyklu Z Biegiem Natury stanęło blisko 800 osób. Bieg wygrał poznaniak Maciej Muślewski z czasem 15 min 43 s. Drugie miejsce zajął Sebastian Nowicki z Obornik (6 sek. straty), a trzecie Hubert Lechniak z Buku (16 min 26 s.).

Nad poznańską Rusałką wyrosło namiotowe miasteczko, a to znak, że coś się będzie działo. Nad jeziorem pojawiło się około ośmiuset osób, by wystartować w kolejnych zawodach z cyklu: "Z biegiem natury". Mimo chłodów, lodu i śniegu biegają. Przy bardzo dużym mrozie nie biegam, ale to musi być temperatura poniżej minus 15 stopni Celsjusza - Wtedy staram się zorganizować sobie zajęcia w sali, na siłowni bądź też idę na pływalnię - mówi Karol Nastawniak ze Żnina. Mimo swoich 66 lat już kolejny rok uczestniczy w cyklu Z Biegiem Natury. Wśród startujących można było też zobaczyć Małgorzatę Sobańską, reprezentantkę Polski w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich a Atlancie i w Atenach.

- Obecnie nie trenuję tak intensywnie jak wtedy, gdy byłam zawodniczką, ale trzy cztery razy w tygodniu biegam - opowiada. Poznanianka ma jednak nadzieje na miejsce na podium w końcowej klasyfikacji cyklu.

Zwyciężył poznaniak Maciej Muślewski z czasem 15 min 43 sek., przed Sebastianem Nowickim z Obornik - 6 sek. straty oraz Hubertem Lechniakiem z Buku 16 min 26 sek. A do przebiegnięcia mieli 5 kilometrów po śniegu lodzie i wąskiej miejscami, jak na tak liczną grupę biegaczy ścieżce.