(© Tomasz Bołt)

Niemal 70 wydawnictw z całej Polski ustawi swoje stoiska na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Po raz szósty odbędzie się Nadmorski Plener Czytelniczy.

- To bogata oferta książek, spotkania z autorami oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o tych, którzy dużo czytają oraz tych, którzy po książki sięgają zdecydowanie zbyt rzadko. To wydarzenie otwarte, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących - mówi Dorota Sadowińska-Rzepka, koordynatorka NPC. - W pięknym i lubianym miejscu czekamy na mieszkańców Trójmiasta i turystów - zaprasza.


Zobacz też: Nadmorski Plener Czytelniczy 2015 w Gdyni. Wakacje z książkami [ZDJĘCIA]


Spośród wielu gości spotkamy posłankę Joannę Muchę, która opowie o swoim debiucie literackim, Roberta Biedronia, prezydenta Słupska, a także licznych autorów z niemal każdego gatunku literackiego. Wśród nich będą zarówno tacy z wieloletnim doświadczeniem, jak i tegoroczni debiutanci. Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy bulwarze Nadmorskim, a także w Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Na targach będzie można nabyć książki w atrakcyjnych cenach, dyskutować o ich treści z autorami i zdobyć autografy z dedykacją. Doskonałe wydarzenie zarówno dla stałych czytelników, jak i tych którzy przygodę z literaturą mają jeszcze przed sobą.


Najlepsi pisarze z całej Polski- W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę będą tworzyć nasi stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się także nowi autorzy: Jacek Dehnel - jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, poeta i tłumacz, Sylwia Zientek - autorka powieści obyczajowych i historycznych, jedna z najciekawszych pisarek, które zaistniały na polskim rynku w ciągu ostatnich lat oraz Artur Domosławski - jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów, nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kryminału. Mariusz Czubaj - laureat nagrody Wielkiego Kalibru 2017, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, z pewnością kolejny już raz zaskoczy miłośników tego gatunku. To może być spotkanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach - dodaje Dorota Sadowińska-Rzepka.


Historia i podróżePrzed nami także wiele innych ciekawych punktów programu: Nina Majewska-Brown, Bernadeta Prandzioch i Agnieszka Pietrzyk porozmawiają m.in. o swoich inspiracjach, pomysłach oraz o bohaterkach, które stworzyły. Debiutantki: Elżbieta Kosobucka i Diane Rose opowiedzą skąd pomysł, by zająć się pisaniem.

Tematy historyczne w kontekście Gdyni, miasta-gospodarza, podejmie na spotkaniu Michał Piedziewicz, autor gdyńskich powieści „Dżoker” i „Domino”.

W czasie wakacji, nie może też zabraknąć tematów podróżniczych. O wyzwaniach, jakie niesie za sobą odwiedzanie najodleglejszych zakątków świata opowie Jacek Pałkiewicz.

W podróż do świata satyry i piosenki zabierze nas Krzysztof Daukszewicz, felietonista, tekściarz, poeta i piosenkarz - poleca.

Nadmorski Plener Czytelniczy odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. a ąNadmorski Plener Czytelniczy 2017 w Gdyni- PROGRAMPiątek, 28 Lipca
12.00 - warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim; 13.00 - oficjalne otwarcie; 14.00 - spotkanie z Michałem Zawadką, autorem bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży. 15.00 - Hanna Bakuła, malarka i pisarka opowie o najnowszej książce „Seks. Teoria i praktyka”; 16.00 - Barbara Kosmowska opowie o swoich powieściach dla dorosłych i młodzieży; 16.00 - Marek Przybylik, prowadzący „Szkło kontaktowe”; 17.00 - Krzysztof Baranowski. Żeglarz, autor ponad 20 książek; 18.00 - Koncert Big Jack. Trio Jacka Siciarka

Sobota, 29 Lipca

11.00 i 15:00 -czytanie bajek dla dzieci;

11:00-19:00 - Spotkania z autorami książek, w tym z Robertem Biedroniem i (17:00) oraz 10 latką, zwyciężczynią MasterChef Junior (11:00); 13:00 - warsztaty z Michałem Zawadką ; 17:00 i 19:00 - seanse filmowe, 18:00 - koncert

Niedziela 30 Lipca
11.00-18:00 - spotkania z autorami książek m.in. Joanną Muchą (11:30), Michałem Piedziewiczem (autorem tryptyku o Gdyni - 16:00), Małgorzatą Wardą (17:00). Warsztaty z Michałem Zawadką g. 11 :00 i 14:00; Koncerty o 15:00 i 19:00.


Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Julka (gość)

Polecam wszystkim, ja wybieram się już po raz trzeci :) Mocno kibicuję polskim autorom i cieszę się, że po raz kolejny będę miała okazję się z nimi spotkać. Ostatnio do grona ulubionych dołączyłam Paulinę Świst, mam nadzieję, że kiedyś i ona zagości na tym wspaniałym wydarzeniu :D