Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia 25:28

Janusz Woźniak
Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia, wygrywając we wtorek na wyjeździe ze Zgodą Ruda Śląska 28:25, zapewniły sobie awans do półfinału play off ekstraklasy, czyli znalazły się w strefie medalowej. Ich przeciwniczkami w grze o finał będzie ze 100-procentową niemal pewnością drużyna Zagłębia Lubin. Te spotkania odbędą się jednak dopiero w kwietniu, ale już w najbliższą sobotę o godzinie 15, przed własną publicznością gdynianki będą walczyły o awans do półfinału Challenge Cup z holenderskim zespołem Bizztravel Dalfsen. Podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego mają do odrobienia jednobramkową stratę z pierwszego pucharowego spotkania, które przegrały w minioną niedzielę 25:26.

Wróćmy jednak do wtorkowego spotkania ze Zgodą. Pierwsza połowa to był wyrównany mecz, gdynianki prowadziły w tym czasie tylko dwa razy 2:1 i 5:4, a na przerwę z przewagą dwóch goli (10:8) schodziły gospodynie. Po rozmowie w szatni gdynianki wyszły na parkiet z postanowieniem utrzymania dobrej gry w obronie i poprawienia skuteczności w ataku. Jak postanowiły, tak zrobiły. Już w 39 minucie prowadziły 16:11, a więc pierwszy fragment drugiej połowy wygrały aż 8:1. Z sześciu zdobytych wczoraj bramek aż pięć Katarzyna Duran zdobyła po przerwie, walnie przyczyniając się do końcowego sukcesu. Tylko raz, po przerwie, gospodynie mogły liczyć na to, że odwrócą losy rywalizacji - kiedy w 51 minucie przegrywały 20:22. Gdynianki nie dały jednak wydrzeć sobie zwycięstwa.

Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia 25:28 (10:8)
Vistal Łączpol: Mikszto, Górecka - Sulżycka 4, Głowińska 5, Szott, Jędrzejczyk, Stachowska 5, Lipska 1, Białek, Kotowa 5, Duran 6, Koniuszaniec 2, Kulwińska.
Najwięcej bramek dla Zgody: Cebula 11, Kucińska 4.