(© archiwum nm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rusza "Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń dla młodzieży". Młodzież w wieku od 13 do 25 lat może zapisać się na bezpłatne zajęcia.

Tu młodzież mówi, co chce robić. Chce iść do studia nagrań - idzie do studia nagrań. Chce projektować koszulki - projektuje koszulki. Wszystko bezpłatnie w ramach zajęć Centrum Inspiracji, elementu gdyńskiego projektu "Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń dla młodzieży" realizowanego ze szwajcarskim partnerem SEIF. Do tych spotkań, jak i innych codziennych zajęć w każdej chwili może dołączyć każdy. Wystarczy przyjść.

W poniedziałki można wziąć udział w warsztatach tłumaczeniowych z języka angielskiego, we wtorki współtworzyć młodzieżowy portal internetowy, w czwartki oswajać niemiecki lub spróbować swoich sił w dziennikarstwie, w piątki potańczyć breakdance, a w soboty tworzyć animacje komputerowe. Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 13-25 lat.

- Chętnych jest coraz więcej, ale grupy wciąż są kameralne. Zapisać się więc może każdy - zachęca Marta Ostrowska z Działu Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, współorganizatorka akcji. - Sporą popularnością cieszą się zajęcia z zakresu tworzenia stron internetowych. Tworzymy w sieci specjalną witrynę właśnie dla Wymiennikowni.

Każde zajęcia są prowadzone przez specjalistów z danych dziedzin. Spotkania odbywają się w różnych miejscach Gdyni, m.in. w PPNT lub w Studiu Tańca "Tango". Co więcej, w ramach Centrum Inspiracji organizowane są spotkania specjalne. Dotychczas uczestnicy zwiedzili m.in. profesjonalne studio nagrań, brali udział w warsztatach tworzenia mebli czy nadruków na koszulki. W tym tygodniu można było poznać sztukę kreatywnego pisania oraz tworzenia murali i plakatów wg stylu grupy Loesje, uznanej wśród twórców na całym świecie. Wśród murali, które powstały w Polsce z inicjatywy Loesje, są m.in. te na warszawskiej Pradze Południe.

Kto chciałby lepiej poznać swoją grupę albo zaproponować tematykę kolejnych zajęć w ramach Centrum Inspiracji, może wziąć udział w cotygodniowych spotkaniach integracyjno-organizacyjnych. Te odbywają się w poniedziałki, w godz. 18-19 na parterze Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

- To bardzo ważne, że w planowaniu zajęć bierze udział młodzież. Dzięki temu mogą zajmować się tym, czym się interesują. Mając realny wpływ na przebieg zajęć bardziej się w nie również angażują - zauważa Marta Ostrowska
Szczegółowy i aktualny grafik projektu jest dostępny na facebookowym profilu "Wymiennikowni".

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

smutna refleksja (gość)

Kto to finansuje?
Czy to nie jest kolejna kryptodotacja dla Parku?
Czy gdyński podatnik nie powinien wiedzieć, kto przejmuje jego ciężko zapracowane pieniądze?