Chociaż w okolicy nie ma akwenów, w których można bezpiecznie się kąpać, tczewianie i tak nie mają powodów do narzekań. Od czerwca do końca sierpnia każdego roku w Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji można korzystać z ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chociaż w okolicy nie ma akwenów, w których można bezpiecznie się kąpać, tczewianie i tak nie mają powodów do narzekań. Od czerwca do końca sierpnia każdego roku w Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji można korzystać z kompleksu odkrytych pływalni. Dla każdego, kto nie mógł wyjechać nad morze czy jezioro, basen jest najlepszym rozwiązaniem.

Korzystają z niego nie tylko tczewianie, ale i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Kąpielisko czynne jest codziennie, w godz. 9 - 16. Bilet normalny kosztuje tylko 7 zł, ulgowy (do lat 16) - 5 zł, bilet dla osoby dorosłej z jednym dzieckiem do lat 7 to wydatek 7 zł, ostatnia godzina otwarcia kosztuje tylko 3 zł. Do dyspozycji kąpiących są trzy baseny o głębokości od 0,4 m do 1,8 m, w zależności od umiejętności pływackich. Nad ich bezpieczeństwem czuwa trzech wykwalifikowanych ratowników.

- Umiejscowienie basenu jest bardzo sympatyczne, wśród zieleni, co również przyciąga turystów - mówi jedna z opiekunek półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 11. - Dzieci są bardzo zadowolone z pobytu tutaj. Nie każdego stać na wyjazd z dziećmi nad wodę, a takie rozwiązanie w środku miasta jest bardzo dobre. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie tu więcej takich basenów.

Są tu też liczne tarasy do opalania, a dla głodnych i spragnionych - zaplecze gastronomiczne. Dla tych, którzy lubią nie tylko popływać i poleniuchować, przygotowano dodatkowe atrakcje, m.in. boisko do siatkówki, czy badmintona, stół do tenisa i plac zabaw dla najmłodszych.

Konkurs Nasi Czytelnicy wybierają

Do końca wakacji w tym miejscu będziemy prezentować strzeżone kąpieliska Pomorza - zarówno te nad morzem, Zatoką Gdańską, jak i nad jeziorami.

Nasi reporterzy zajrzą na każde z nich, bez względu na pogodę. Sprawdzą ich standard, wyposażenie i czystość. Będą zaglądać w każdy kąt i rozmawiać z ludźmi spędzającymi tam wolny czas. Ale to właśnie nasi Czytelnicy wybiorą najlepsze kąpielisko, głosując na kuponie zamieszczonym na Słonecznych Stronach Dziennika Bałtyckiego lub drogą SMS-ową. My co tydzień zliczamy głosy i w każdą sobotę układamy ranking kąpielisk. Wśród głosujących co tydzień rozlosowujemy cztery zestawy kosmetyków Nivea. Na koniec razem wybierzemy najlepsze kąpielisko.

GŁOSUJ NA NAJLEPSZE KĄPIELISKO NA POMORZU

Na najlepsze kąpielisko na Pomorzu można głosować wysyłając SMS o treści DB LATO, nazwa kąpieliska, imię i nazwisko na numer 7101
Koszt SMS-a wynosi 1,22 PLN z VAT.
Termin nadsyłania SMS-ów upływa 4 wrześnie br.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!