Jak cieszyć się opinią osoby dobrze wychowanej, a jednocześnie nie utknąć w pancerzu staromodnych, napuszonych gestów? Najnowsza książka Adama Jarczyńskiego pod znamiennym tytułem "Z klasą, na luzie" może być przepisem na taki kompromis.

Jak połączyć klasę, dobre maniery, dystans i odrobinę szaleństwa? Adam Jarczyński, ekspert od dobrych manier odpowiada na to pytanie (oraz na wiele innych) w przystępny, klarowny i jednocześnie zabawny sposób. Wszystko w najnowszej książce Z klasą, na luzie. Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad.

Jak to jest z tym savoir vivre'em? Niby „każde dziecko dobrze wie, co wypada, a co nie”, ale szybko zaczynają się schody. No bo kto da sobie rękę uciąć, że wie, jak zaprosić pokłóconą parę znajomych na swoje urodziny? Co powiedzieć, wysiadając z windy? Jak grzecznie uwolnić się od towarzystwa gadatliwego współpasażera? I wreszcie: jak cieszyć się opinią osoby dobrze wychowanej, a jednocześnie nie utknąć w pancerzu staromodnych, napuszonych gestów?

Adam Jarczyński, dyplomata i specjalista od dobrych manier – ale też sąsiad, klient, współpracownik, turysta i ojciec – odpowiada na te pytania przytaczając masę anegdot z codziennego życia, tłumaczy, jak zachować się z klasą w każdej sytuacji... i nie dać się przy tym zwariować. Bo zasady czasami można, a nawet należy łamać!
Autor to także zapalony miłośnik deskorolki, komiksów z Rosomakiem, a także muzyki spod szyldu HxC, której słucha do dziś. Od blisko 20 lat związany z branżą Public Relations. Ma bogate doświadczenie w roli szefa protokołu podczas międzynarodowych wydarzeń. Często gości w mediach jako ekspert w dziedzinie dobrych manier i etykiety, prowadzi blog dobremaniery24.pl i rubrykę o savoir-vivrze w miesięczniku „LOGO”. Swoją wiedzę wyniósł z domu, a bon-tonowy warsztat szlifował pośród wybitnych dyplomatów, pod których czujnym okiem przestał popełniać gafę za gafą. Dziś sam szkoli małych i dużych (m.in. w Europejskiej Akademii Dyplomacji), doradza i pisze książki na temat savoir-vivre’u. Zostawia napiwki...

UWAGA KONKURS

- został rozstrzygnięty. Laureatów naszego konkursu poinformowaliśmy e-mailem o sposobie odbioru książki.

Obejrzyj załączone filmy. Warto:)
Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!