Do wypadku doszło około godziny 11. Ciężarówka uderzyła w barierę dźwiękoszczelną na Estakadzie Kwiatkowskiego w okolicach zjazdu z obwodnicy. Droga w kierunku Obłuża została całkowicie zablokowana.

Kierowcę, który został zakleszczony w kabinie tira udało się uwolnić dopiero około godziny 12. O godzinie 13 dźwig wyciągał pojazd z bariery dźwiękoszczelnej. Strażacy na miejscu walczą ze sporym zanieczyszczeniem ropą, która wyciekła ze zbiorników pojazdu.

Jak donosi Radio Gdańsk ruch na Estakadzie Kwiatkowskiego ma być przywrócony do godziny 15.

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

RJP (gość) (Kierowca)

Masz rację. Bezbłędnie rozwinąłeś ten skrót. Jednak wyszukiwarka to nie wszystko..., są jeszcze słowniki języka polskiego. Obecnie bardzo często używa się słowa tir, określając nim samochody ciężarowe. Jest to poprawna forma i nie można jej zakwalifikować jako błąd.
pozdrawiam

Kierowca (gość)

Mam prośbę do człowieka który to pisał , masz dostęp do internetu to wpisz w wyszukiwarke słowo TIR i się zastanów co ono oznacza bo uważam ze w takim miejscu (chodzi mi o markę jaka ma wasza gazeta) taki bład nie pasuje! Dla sprostowania słowo TIR to skrót od "Transit International Routier" z francuskiego Międzynarodowy Tranzyt Drogowy. Czyli jest to dokładnie dokument pozwalający przewozić towar bez zabezpieczenia (w dużym skrócie wyjasnione). Pozdrawiam

REMIK (gość)

droga ? szczurek? ... to debilni kierowcy ponoszą winę i niech bulą za swoją jazdę aż do bólu ..
gaz do dechy ... lekki uśmiech

GMB (gość)

Jakiś czas temu pracowałem w Gdyni przez około 3 lata i codziennie jeździłem estakadą (wcześniej nieszczęsną ul.Morską),fakt są tam niebezpieczne łuki ale kurde naprawdę wystarczy jechać przepisowo albo przynajmniej w granicach rozsądku i nic nie powinno się stać.Nie oszukujmy się koleś trochę przesadził i skończył na barierkach.

Tacowski (gość)

Bo cwaniaczki poprawili ten post i nawet nic o tym nie napisali bo pewnie sie zawstydzili :D Bylo napisane kilkukrotnie ze to jest cysterna :P

jeszcze za komuny (gość)

wiec nie zwalaj na szczurka, a to że są zakręty to kwestia braku chęci przesiedlenia się mieszkańców i błędy z lat 80' kiedy udzielono pozwoleń na budowę domów w tym miejscu