(© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W kwietniu filie gdyńskich bibliotek organizują szereg prelekcji tematycznych i wystaw. Sprawdź, gdzie i kiedy odbędą się zaplanowane atrakcje.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się już w poświąteczny czwartek, 5 kwietnia o godz. 17. Biblioteka Grabówek zaprosiła Małgorzatę Ewert – Manikowską, która będzie odkrywać tajniki roślinnych preparatów w przypadku chorób autoimmunologicznych. Nie jest to pierwsze tego typu spotkanie, bowiem z okazji Dnia Kobiet, również poruszano temat doboru i skuteczności ziół. Z kolei w maju placówka planuje przedstawić blok dotyczący leczenia chorób oczu.


Czytaj: "Biblioteka z pasją" powstała w Gdyni [ZDJĘCIA, WIDEO]Tego samego dnia w Bibliotece z Pasją, która znajduje się na terenie Parku Naukowo – Technologicznego, zaplanowano spotkanie dotyczące autoprezentacji. Prelekcja jest skierowana do wszystkich osób, które chciałyby poprawić swoje umiejętności w tym zakresie i przede wszystkim poznać techniki radzenie sobie ze stresem. Podczas zajęć uczestnicy otrzymają szereg wskazówek, między innymi w jaki sposób przygotować się do rozmowy o pracę czy dopasować odpowiednie CV do konkretnego ogłoszenia. Zajęcia poprowadzi Michał Klaman – ekspert w dziedzinie life-coachingu. Ponadto w bibliotece do 10 kwietnia cały czas można oglądać wystawę fotografii Katarzyny Rohdy - „Zamknięte historie”. Młoda artystka uczęszcza obecnie do liceum, jednak już może pochwalić się II nagrodą w konkursie zorganizowanym z okazji 92. urodzin Gdyni.

Z kolei Biblioteka Wzgórze przy ul. Biskupa Dominika zaprasza nieco młodszych uczestników. We wtorek, 10 kwietnia odbędzie się interaktywne przedstawienie dla dzieci i młodzieży. Do biblioteki przyjedzie Teatr Wędrowny „Włóczykij”, który przedstawi bajki z najodleglejszych kultur.

- „Waśnie i baśnie” – jest to interaktywny monodram, łączący w sobie elementy teatru aktorskiego, lalkowego, klasycznej klaunady i japońskiego teatru obrazkowego kamishibai – informują organizatorzy.


Zobacz: Nowa biblioteka – „Biblioteka z pasją” - powstała w Gdyni

Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!