Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka gala Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Podsumowanie działań edukacyjnych

Redakcja
To był wyjątkowo aktywny rok dla Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, a także dla wszystkich szkół i uczniów, którzy włączyli się w działania proekologiczne.

W środę, 12 czerwca w gdyńskim Teatrze Miejskim odbyła się wielka uroczystość podsumowująca działalność edukacyjną Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. To już 21. raz środowisko szkolne, samorządowe i gospodarcze spotkało się, aby nagrodzić placówki edukacyjne i uczniów, którzy wyjątkowo aktywnie działali na rzecz lokalnej ekologii, a także edukacji.

- Cieszę się, że jesteśmy razem i dziękuję wszystkim, którzy przez ten rok z nami efektywnie współpracowali. Jest nas z roku na rok coraz więcej i to jest powód do wielkiej radości - powiedział Tadeusz Wiśniewski, przewodniczący zarządu Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

W tym roku najwyższe wyróżnienie, a więc Róża Ekologii 2019, powędrowała do Szkoły Podstawowej nr 40 z oddziałami gimnazjalnymi w Gdyni, a także do Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 z Gdyni.

Związek uhonorował również placówki za wzrową realizację edukacyjnego projektu „Lider Lokalnej Ekologii” i dotychczasową współpracę. Statuetką i tytułem złotego lidera zostały uhonorowane Przedszkole nr 11 Pod Kasztanami z Gdyni, a także Ekologiczna Szkoła Społeczna z Rumi. Ponadto rozstrzygnięto konkursy indywidualne, między innymi w przypadku plebiscytu „Małe dzieci nie chcą śmieci" czy projektu fotograficznego. Nagrody wręczał Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

- Gratuluję wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego miasta za zaangażowanie i gotowość we włączenia się w niezwykle ważny obszar, jakim jest ekologia. Jest to niezwykle ważne, aby mówić czym jest ekologia i dbać naszą planetę Ziemię - podkreślił Bartosz Bartoszewicz.

W przerwach między wręczaniem nagród publiczność zgromadzona w Teatrze Miejskim mogła liczyć na występy muzyczne. Na początką Weronika Korthals z córką Zuzanną wprowadziła klimat kaszubskiej piosenki. Na scenie występiły również Zespoły uczniów Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Pani Profesor Katarzyny Doliwa-Dobrowolskiej, a także Zespół Dolce Fiori Musicali oraz Zespół ludowy Doliwiaczki.

W skład związku, który powstał w 1991 roku, wchodzą następujące gminy: Gdynia, Reda, Rumia, Wejherowo, Sopot, Gmina Kosakowo, Gmina, Wejherowo, Gmina Szemud.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto