Tak w zeszłym roku wyglądała  sylwestrowa scena w Gdyni

Tak w zeszłym roku wyglądała sylwestrowa scena w Gdyni (© Tomasz Bołt/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Telewizja Polsat nie będzie trzeci raz z rzędu współorganizatorem imprezy sylwestrowej na skwerze Kościuszki w Gdyni.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. W dwóch ubiegłych latach Gdynia dokładała do imprezy, transmitowanej w telewizji, około 1 mln zł. Dziesiątki tysięcy widzów oklaskiwały występujących na scenie m.in. Krzysztofa Krawczyka, Ewę Farną, Kombii, Sylwię Grzeszczak, Marylę Rodowicz, Stachurskiego, Dodę.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek mówił, że impreza jest znakomitą promocją dla miasta, dlatego fiasko rozmów w sprawie jej powtórzenia jest zaskoczeniem.
- Zapadła już decyzja, że w tym roku Sylwestra z Polsatem nie będziemy organizować - mówi Joanna Grajter, rzecznik Urzędu Miasta Gdyni.

Sylwester 2014/2015 z Polsatem w Gdyni. Sylwestrowy Rejs Przebojów [FOTO, FILMY]


Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat, nie odpowiedział nam na pytanie, w którym polskim mieście reprezentowana przez niego spółka zamierza zorganizować zabawę sylwestrową. Wycofanie się z Gdyni nie oznacza jednak, że lokalni samorządowcy rezygnują całkowicie ze współpracy z czołowym koncernem medialnym w Polsce.
- Omawiamy właśnie z przedstawicielami stacji Polsat inne ciekawe projekty - mówi Joanna Grajter. - Obecnie jest jednak jeszcze za wcześnie, aby zdradzać ich szczegóły. Poinformujemy opinię publiczną na ten temat w stosownym czasie.

W ubiegłym roku na gdyńskiej imprezie sylwestrowej zgromadziło się ponad 50 tys. osób. Rok wcześniej było ich jeszcze więcej.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gdynianin (gość)

Super wiadomość!.Nareszcie koniec występów starych wyżeraczy co to ani głosu ani wyglądu/vide/Marylka Rodowicz -babcia brzdąc!!.

Rozczulony. (gość) (POmroczność)

Chyba synu nie na temat. Widać, że bogaty człowiek jesteś. Jedź chłopie do Paryża, albo na Hawaje. Tam wielki świat, a nie jakaś marna gdyńska Polska powoatowa.

POmroczność (gość) (Zas)

Dziadek co Ty chrzanisz? Co to za promocja sylwester z polsatem, pokaż jak to się przełożyło na rozwój miasta. Jedyne co to chwilowa popularność Gdyni w tzw Polsce powiatowej, tej z cienkim portfelem, a potem chodzą po bulwarze podchmielone "rodzinki" w sandałach i soksach...
Jedyna rozsądna promocja to przyciąganie inwestorów, a tego w Gdyni jak nie było tak nie ma.

Zas (gość)

No i proszę Pan Bozia krytykantów imprezy wysłuchał. Teraz będzie znowu krzyk, że Pan prezydent winny, nie kocha mieszkańców. W każdym razie znowu będzie wesoło na tych stronkach.

dług Tuska (gość)

Bardzo dobry news. Może nagonka w internetach coś da i Samorządność zmieni priorytety i zacznie od spraw najważniejszych. Celem musi być poprawa życia mieszkańców poprzez dobrą infrastrukturę miejską, drogową, komunikację, miejsca pracy, bo więcej miejsc pracy oznacza podniesienie średnich pensji, które są aktualnie o 300zł niższe niż w Gdańsku. Cała ta gdyńska propagandowa machina (działająca zresztą bardzo dobrze ;)) powinna zostać nakierowana na ściąganie do miasta pieniędzy i likwidowanie wszelkich barier...