W sobotę ligowy klasyk. Podrażniony Trefl pragnie rewanżu na Anwilu

Paweł Durkiewicz, P.W
Przemek Świderski
Mecze Trefla z Anwilem zawsze budzą wielkie emocje. Pojedynki obu zespołów często trzymają w napięciu, a dramaturgią i zwrotem akcji można by obdzielić kilka innych spotkań ligowych. Równie ciekawie powinno być w sobotę w Ergo Arenie. Trefl jest żądny rewanżu za pechowo przegrany pojedynek we Włocławku.

Żółto-czarni mają okazję, by zrewanżować się ekipie z Kujaw za pierwsze starcie z 3. kolejki. W tamtym spotkaniu Trefl przez niemal pełne 40 minut kontrolował boiskowe wydarzenia i utrzymywał się na prowadzeniu. Jeszcze w trzeciej kwarcie sopocianie wygrywali różnicą 14 punktów, a na 40 sekund przed końcem byli lepsi o 5 "oczek". Włocławianie zdołali jednak odrobić stratę i wygrać 72:71, dzięki niesamowitej "trójce" Krzysztofa Szubargi na 2,5 sekundy przed ostatnią syreną.

Także i teraz zapowiadają się wielkie emocje. Sopocianie liczą oczywiście, że tym razem finisz pojedynku będzie należał do nich.

- Do meczu z Anwilem przygotowujemy się tak jak do każdego innego, jednak zdajemy sobie sprawę z rangi spotkania. Wiemy, że zwycięstwo nad drużyną z Włocławka przybliży nas do naszego celu, czyli pierwszego miejsca po rundzie rewanżowej - mówi kapitan Trefla Filip Dylewicz.

TAK BYŁO WE WŁOCŁAWKU

Dodatkowym smaczkiem potyczki będzie powrót do Sopotu dwójki Amerykanów, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali w Treflu. Lawrence Kinnard i Lorinza Junior Harrington reprezentują od niedawna Anwil.

Ten pierwszy ma już za sobą debiut w nowych barwach - w spotkaniu z Łódzkim Klubem Sportowym zdobył 10 punktów. Harrington liczy na pierwszy występ w sobotnim spotkaniu.

Mecz sopockiego Trefla z Anwilem rozpocznie się w sobotę o 18.

Organizatorzy meczu zachęcają kibiców, by pojawili się w Ergo Arenie już pół godziny wcześniej, na placu przed halą odbędzie się bowiem wówczas ceremonia zapalenia ogromnej Choinki Nadziei.