W Gdańskim szpitalu na Zaspie zmarł 47-letni mężczyzna, u którego stwierdzono zakażenie wirusem nowej grypy.47-latek od dłuższego czasu chorował na białaczkę limfatyczną.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Gdańskim szpitalu na Zaspie zmarł 47-letni mężczyzna, u którego stwierdzono zakażenie wirusem nowej grypy.
47-latek od dłuższego czasu chorował na białaczkę limfatyczną. Jednak bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny było specyficzne dla nowej grypy śródmiąższowe zapalenie płuc. Lekarz wojewódzki doktor Jerzy Karpiński powiedział Radiu Gdańsk, że takie zapalenie jest trudne osłuchowo do rozpoznania przez badającego. Natomiast stan pacjanta wskazuje na takie zakażenie.
Jerzy Karpiński podkreśla, że wszystkie trzy osoby, które zmarły na Pomorzu na A/H1N1, cierpiały na inne przewlekłe schorzenia. Leczenie takich chorób najczęściej powoduje znaczne obniżenie odporności pacjantów.
W całym kraju potwierdzono do tej pory 680 przypadków zakażenia wirusem A/H1N1. 13 osób zmarło. Kilkudziesięciu chorych na nową grypę znajduje się pod opieką lekarską na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: