Te auta najczęściej spotkamy podczas parady 11 listopada, na święcie ulicy Chylońskiej, zlotach i okolicznościowych inscenizacjach. Zabytkowe egzemplarze są pod dachem Muzeum Motoryzacji w Gdyni, które liczy sobie już 8 lat.

Początki muzeum sięgają szkolnych lat założyciela muzeum Witolda Ciążkowskiego. Obecnie kolekcja obejmuje 50 samochodów, z których 14 można oglądać.

Najstarszym autem, które można oglądać w Muzeum jest Buick Master Six z 1925 roku. Większość samochodów jest w pełni sprawna, a w wielu znajduje się sporo ciekawych rozwiązań technicznych, jak na przykład: planetarna skrzynia w Fordzie T, wycieraczka pod ciśnieniem w Plymouthcie i w Buicku Master Six, czy dwa kolektory ssące w Mercedesie Stuttgarcie. W kolekcji są oczywiście "auta-celebryci". Należą do nich: rządowy Ford V8 i Austin Sheerline Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii - czytamy na stronie gdynia.pl

Muzeum Motoryzacji w Gdyni można odwiedzać przy ulicy Żwirowej 2c - od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 17.00.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!