Składy Newagu zasilają Koleje Dolnośląskie Składy Newagu zasilają Koleje Dolnośląskie

Składy Newagu zasilają Koleje Dolnośląskie. (© Przemysław Wronecki /PP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowe pociągi dla Pomorza. Pierwsze z nowych składów mają wzmocnić tabor w województwie jeszcze w tym roku. Newag za swoje usługi zaproponował cenę 123 mln zł brutto.

Przypominamy, że przetarg zawiera opcję dotyczącą zamówienia kolejnych pięciu pojazdów. Nowe pociągi będę pięcioczłonowymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (ezt).

- Oferent zaproponował dostawy dwóch pierwszych pojazdów do 10.12.2018 roku, dwóch kolejnych do 10.06.2019 roku oraz wykonanie całości zamówienia do dnia 30.09.2020 roku. Zaoferowano również gwarancję na bezawaryjną pracę każdego z oferowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych na okres 36 miesięcy - informuje Emilia Stawikowska z biura prasowego organizującego przetarg Urzędu Marszałkowskiego

Propozycja Newagu zmieściła się w budżecie samorządu województwa zaplanowanym na ten cel - ponad 126 mln zł. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na zamówienie kwotę 126.075.000 zł brutto.


Oferta analizowana będzie teraz pod kątem formalno-prawnym. Pociągi, które najprawdopodobniej dostarczy nowosądecki producent, zgodnie z warunkami przetargu mają być wyposażone w minimum 195 miejsc siedzących stałych oraz minimum 30 miejsc siedzących uchylnych. Składy będą miały maksymalnie 100 metrów długości. Znajdą się w nich po dwie toalety, w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy będą wyposażone także w sieć WiFi, klimatyzację, system zliczania pasażerów, informacji wizualnej i akustycznej oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.

Czytaj także: Pociągi dla SKM z Newagu.Wniosły nową jakość?POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku


Komunikacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!