Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trójmiejskie kino na świeżym powietrzu. Miejsca, gdzie można oglądać filmy pod chmurką, repertuar filmów

Karolina Kaczykowska
Anna Kaczmarz
W wakacje, jak co roku, Trójmiasto daje możliwość oglądania filmów na świeżym powietrzu. Jakie filmy możemy oglądać pod chmurką i gdzie

Kino na Szekspirowskim ruszyło już 23 czerwca, a trwać będzie do 26 sierpnia.

Jest to 3. edycja tego kina plenerowego. Odbędzie się 11 projekcji w wybrane środy i soboty. Filmy wyświetlane będą około godziny 21:30, a koszt biletów to 10 zł.

Repertuar filmów:
30 czerwca „Julieta”, reż. Pedro Almodóvar, rok 2016
7 lipca „Klient”, reż. Asghar Farhadi, rok 2016
14 lipca „Paterson”, reż. Jim Jarmush, rok 2016
21 lipca „The Square”, reż. Ruben Östlund, rok 2017
25 lipca „Niemiłość”, reż. Andriej Zwiagincew, rok 2018
8 sierpnia „The Florida Project”, reż. Sean Baker, rok 2017
11 sierpnia „Carol”, reż. Todd Haynes, rok 2015
15 sierpnia „Party”, reż. Sally Potter, rok 2017
18 sierpnia „American Honey”, reż. Andrea Arnold, rok 2016
25 sierpnia „Jestem Rosa”, reż. Laís Bodanzky, rok 2017

Filmowy Gdańsk związany jest z V Światowym Zjazdem Gdańszczan.

W takcie jego trwania oprócz projekcji filmów oferowane będą także spacery śladami gdańskich plenerów filmowych. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 6 lipca i potrwa do niedzieli. W planach emisja filmów: „Do widzenia, do jutra” w reżyserii Janusza Morgensterna - historia miłości polskiego studenta i córki francuskiego konsula na podstawie opowiadania Zbigniewa Cybulskiego. „Klient” jest produkcją francuską-irańską, uhonorowaną Oscarem w 2017 roku. Pod lupę wzięto problematykę małżeństwa. „Dwaj ludzie z szafą” to krótkometrażowy film w reżyserii Romana Polańskiego z 1958 roku. „Trzeci” – dramat psychologiczny z 2005 roku, w rolach głównych: Marek Kondrat, Magdalena Cielecka i Jacek Poniedziałek. „Twój Vincent” – najgłośniejsza animacja ostatnich lat. Nominowana do Oscara, opowiadająca o życiu i śmierci jednego z najbardziej znanych malarzy postmodernistycznych – Vincenta van Gogha.

W Sopocie rusza kolejna, już 10. edycja Visa Kino Letnie

Wydarzenie ma miejsce na Sopockim Molo i trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. W lipcu projekcje będą o godzinie 22:00, a w sierpniu o 21:30. Wstęp to koszt biletu na molo.

Każdy dzień tygodnia ma inną tematykę.
Poniedziałek dzień, który szczególnie może spodobać się miłośnikom muzyki, bo nosi nazwę „Muzyczne poniedziałki”, a jeden z filmów z tego dnia, to „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Wtorki spędzimy „z Cannes”, czyli najlepsze filmy nagrodzone na tym festiwalu, na przykład „To tylko koniec świata”, reżyser Xavier Dolan.

W środę wyświetlane będą najlepsze światowe produkcje, czyli „Super hity”, między innymi: „Szybcy i wściekli 8”, „Iluzja 2”, „Nice guys. Równi goście”.

Czwartek to dzień w dzień pod nazwą „Made in Poland”, którym obejrzymy polskie filmy: „Listy do M. 2”, „Najlepszy”.

W piątkowy wieczór, po trudach całego tygodnia będziemy mogli się śmiać z „Komediowymi piątkami” i filmem „Czym chata bogata” oraz innymi produkcjami.
Weekend umilać będą wyświetlane w sobotę „Oskary” na przykład „La la land”, a tydzień zakończy się „Kobiecymi niedzielami” wraz z „Lady M.” oraz innymi filmami.

Kino letnie w Orłowie stało się już tradycją.
Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa organizują 8. edycją kina na plaży. Szum wody, morska bryza i kołysanie wiatru przy dobrym repertuarze filmowym gwarantowane. Od 2 lipca w każdy wtorek i wybrany poniedziałek na dużym ekranie będą wyświetlane światowe filmy nagradzane prestiżowymi nagrodami, z czołówką gwiazd obsadzie i dobrą ścieżką muzyczną. Pokazy początkowo planowane są na godz. 21:30, a w połowie lipca będą zaczynać się po zachodzie słońca.

Pierwszego dnia widownia będzie miała okazję obejrzeć „Tylko kochankowie przeżyją”. Dramat utrzymany w klimacie horroru w reżyserii Jima Jarmuscha opowiada o parze wampirów. W główne role wcielają się Tilda Swinton – laureatka Oscara i Tom Hiddleston znany jako Loki w produkcjach Marvela.

W repertuarze jest jeszcze dziewięć innych pozycji filmowych, najczęściej dramatów, choć nie brakuje komediowych akcentów. Większość filmów była nominowana do nagród Akademii Filmowej. Najlepszą produkcją nieanglojęzyczną z 2017 roku jest francusko-irański „Klient”. Historia małżeństwa aktorów, których związek zostanie wystawiony próbie. W protagonistów wcielają się: Shahab Hosseini oraz Taraneh Alidoosti.

Pozostałe filmy:
3.07. Niemiłość – reż. Andriej Zwiagincew, rok 2017
9.07. Zwariować ze szczęścia – reż. Paolo Virzi, rok 2016
10.07. Jestem Rosa – reż. Lais Bodanzky, rok 2017
17.07. The Florida Project – reż. Sean Baker, rok 2017
23.07. Mężczyzna imieniem Ove – reż. Hannes Holm, rok 2015
31.07. Toni Erdmann – reż. Maren Ade, rok 2016
6.08. Plan Maggie – reż. Rebecca Miller, rok 2015
7.08. The Square – reż. Ruben Ostlund, rok 2017

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni [wideo]:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto