Trefl Gdańsk w Szczyrku, a liga gra

Tomasz Bołt
W miniony weekend odbyła się 16. kolejka spotkań I ligi mężczyzn. Gdański Trefla pauzował, a przerwę wykorzystał na zgrupowanie w Szczyrku. Tam podopieczni Dariusz Luksa rozegrali już kilka meczów sparingowych. Do Trójmiasta gdańszczanie wrócą w środę.

16. kolejka spotkań dostarczyła kilka niespodziewanych wyników. Do takich zaliczyć należy porażkę GTPS Gorzów Wielkopolski z Pekpolem Ostrołęka (0:3), czy BBTS Bielsko-Biała z MKS Będzin (1:3). Pozycję wicelidera zajmują siatkarze z Piły. Joker wygrał we własnej hali z SMS-em Spała 3:1 i było to ósme kolejne zwycięstwo podopiecznych Jarosława Kubiaka. Swój mecz wygrał także Jadar Radom. O końcowym rozstrzygnięciu w Świdniku przesądził dopiero tie-break.

Wyniki 16. kolejki 1. ligi:

Stal AZS Nysa - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:18, 27:25), Joker Piła - SMS PZPS I Spała 3:1 (25:18, 25:23, 19:25, 25:18), GTPS Gorzów Wlkp. - Pekpol Ostrołęka 0:3 (25:27, 17:25, 21:25), BBTS Bielsko-Biała - MKS MOS Będzin 1:3 (25:20, 23:25, 20:25, 23:25), Avia Świdnik - Jadar Radom 2:3 (25:19, 21:25, 16:25, 25:22, 12:15). Pauzował: Trefl Gdańsk, Energetyk Jaworzno.

15 0 5:45

Przymusową przerwę w rozgrywkach (pauza) Trefl spędza na zgrupowaniu w Szczyrku. Na miejscu gdańszczanie mieli w planach rozegranie kilku meczów kontrolnych. Na początek podopieczni Dariusza Luksa zmierzyli się z Ostravą i wygrali 3:2. Następnie rywalem gdańskiej ekipy był BBTS Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść lidera 1. ligi. Jeszcze tego samego dnia Trefl zmierzył się z zespołem Kęczanin-Kęty (3:1).

Cztery sety gdańszczanie rozegrali również ze Slavią Havirov. Jednak żadną z partii ekipa z Gdańska nie wygrała, ostatecznie przegrywając 0:4.

W środę podopieczni Dariusz Luksa wracają do Gdańska. Po drodze zatrzymają się jeszcze pod Jasną Górą, na mecz kontrolny z częstochowską drużyną.