Talent do niemarnowania Talent do niemarnowania

Tesco dla Szkół – "Talent do niemarnowania"

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W naszych dzieciach drzemią wielkie talenty! Na konkurs Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”, w którym uczniowie podstawówek i gimnazjów kręcą krótkie filmy promujące niemarnowanie żywności, zgłoszono już ponad 100 filmów!

Konkurs cieszy się takim zainteresowaniem, że został przedłużony o prawie tydzień. Wszyscy, którzy chcieliby się popisać swoim talentem i zawalczyć o nagrody, mają jeszcze czas na nakręcenie i wysłanie swojej pracy do czwartku 14 listopada do godziny 15.00. Nie zmarnujcie tej szansy!

Tesco dla Szkół to program, który od 11 lat wspiera polskie szkoły, umożliwiając im zdobycie nowoczesnego wyposażenia oraz pozwalając uczniom – i nauczycielom! – rozwinąć swoje umiejętności i talenty. Do tej pory w ramach programu Tesco ufundowało sprzęt dydaktyczny dla 11 tysięcy szkół o wartości ponad 13 milionów złotych. W tym roku gra toczy się m.in. o 10 pracowni multimedialnych, 16 nowoczesnych szkolnych sal kinowych (po jednej do wygrania w każdym województwie) oraz setki nagród indywidualnych.

Tradycyjnie już program przybiera formę emocjonującego konkursu filmowego, wśród jurorów którego znajdą się m.in. wykładowcy szkoły filmowej Wajda School, prezes Federacji Polskich Banków Żywności oraz znany i ceniony krytyk kulinarny Robert Makłowicz, a także Wy – internauci!

Czy Wasza najbliższa szkoła dołączyła do konkursu? Nawet jeśli dopiero teraz dowiedziała się o konkursie, wciąż ma szanse na wygraną!

Nakręcić zwycięski film może każdy – liczy się pomysł i dobra zabawa! Film powinien przede wszystkim skutecznie namawiać oglądających do niemarnowania żywności. W długi weekend dzieciaki mogą chwycić za kamerki, aparaty, a nawet za swoje komórki i nagrać filmik. Początkujący filmowcy znajdą przydatne rady na stronie: http://www.tescodlaszkol.pl/poradniki/jak-nakrecic-film. Warto zwrócić też uwagę na kategorie, w jakich będą oceniane filmy (http://www.tescodlaszkol.pl/konkurs-filmowy/kategorie-konkursowe). Może ktoś lubi się uczyć języka angielskiego i nagra film, który zwycięży w kategorii ‘najlepszy film anglojęzyczny’? A może lubi gotować i pokaże w swoim filmie apetyczne sposoby na niemarnowanie żywności, które spodobają się jurorowi kategorii ‘Najbardziej apetyczny film’ – Robertowi Makłowiczowi?

Dlaczego konkurs Tesco dla Szkół dedykowany jest walce z marnowaniem żywności? Co roku do kosza trafia 1/3 całej wyprodukowanej żywności – taka jej ilość potencjalnie mogłaby zlikwidować głód na całym świecie . Tesco dla Szkół to pierwszy program koncentrujący się w całości na edukacji dzieci i młodzieży w tej ważnej tematyce, ze wsparciem partnera merytorycznego – Federacji Polskich Banków Żywności. - Szczególnie ważna jest edukacja młodzieży o sposobach na prawidłowe wykorzystywanie jedzenia. Złe nawyki marnowania zaczynają się już od szkolnych kanapek. – mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. – W konkursie Tesco dla Szkół dzieci uczą się przez zabawę, kręcąc własne filmiki przekonujące do niemarnowania żywności. W ten sposób uczą też swoich kolegów, rodziców, a nawet całe społeczności jak nie marnować żywności.
Zajrzyjcie na stronę www.tescodlaszkol.pl, dowiedzcie się jak w proste sposoby nie marnować żywności i sprawdźcie, czy w Waszym otoczeniu nie ma małych talentów, które szkoda byłoby zmarnować!

------------
1. Global food losses and food waste, Food and Agriculture Organization of the United Nations, 2011Nauka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

UCZEŃ GIM 5 (gość)

ODDAJ GŁOS!
http://www.tescodlaszkol.pl/galeria-filmow/action,get,page,1,id,356,t,klub-filmowy-5-atka.html