Rywalizację w play-off Atom Trefl rozpoczyna od wygranej

Atomówki mecz ze Stalą Mielce rozpoczęły od łatwej wygranej w pierwszym i drugim secie. Stal wróciła do gry w partii trzeciej, którą wygrała na przewagi. Jednak czwarty i jak się później okazało ostatni set należał już do Atomu Trefl, który ostatecznie wygrał 3:1. Mecz numer dwa odbędzie się w poniedziałek o godzinie 16.00.

Atom Trefl mecz ze Stalą rozpoczął od wygranej w pierwszej partii 25:19. Na początku trwała wyrównana walka, ale już na przerwie technicznej sopocianki prowadziły 8:5. Następnie, w środkowej fazie seta przewagę tą powiększały. W pewnym momencie było 22:14, później 24:16 dla gospodyń. Mielczanki obroniły jednak trzy piłki setowa, ale wobec czwartej były już bezradne.

Jeszcze łatwiej Atomówkom poszło w drugim secie. Znów na początku Stal starała się dotrzymać kroku podopiecznym Alessandro Chiappiniego, ale z czasem przyjezdne "spuchły". W końcówce Atom bezlitośnie punktował przeciwniczki, które jednak nie schowały głowy w piasek i w trzecim secie, mimo niekorzystnego jego przebiegu zdołały wygrać. Przy stanie 24:21 dla sopocianek odrobiły straty, doprowadzając do remisu, a ostatecznie zwyciężyły na przewagi.

W czwartym secie gospodynie wygrały do 17, a cały mecz 3:1. W poniedziałek odbędzie się mecz numer dwa.

- Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Dziewczyny zagrały tak, jak od nich oczekiwałem. Pamiętając naszą brzydką porażkę w Mielcu, mam respekt dla Stali, dlatego też do spotkania podeszliśmy odpowiednio skoncentrowani. Dobrze funkcjonowała nasza zagrywka - ocenił trener Chiappini.

Atom Trefl Sopot - KPSK Stal Mielec 3:1 (25:19, 25:13, 24:26, 25:17)

Atom: Izabela Bełcik, Amaranta Navarro Fernandez, Dorota Świeniewicz, Olga Fatiejewa, Kinga Maculewicz, Neriman Ozsoy, Paulina Maj (libero) oraz Natalia Nuszel, Ewelina Sieczka.

Stal: Dorota Wilk, Sylwia Pycia, Dorota Ściurka, Anita Kwiatkowska, Dominika Koczorowska, Agata Wilk, Agata Durajczyk (libero) oraz Magdalena Sadowska, Paulina Szpak, Ilona Gierak, Urszula Bejga.