Remis rumskiego Orkana

PEN, RK
Tym razem rywalem rumskiego zespołu był Almares Wierzchucino, kolejny zespół z powiatu puckiego. Spotkanie zakończyło się remisem 3: 3. Mecz rozegrano w Wierzchucinie.

- Taka pora sprawiła, że kilku bardziej doświadczonych graczy było jeszcze w pracy - relacjonuje Jarosław Formella, pomocnik trenera rumskiego Orkana. - Na mecz pojechała grupa młodych zawodników, którym z pewnością zabrakło ogrania na boisku.
Ale i tak szkoleniowiec uważa, że jego drużyna przewyższała rywali pod względem wyszkolenia technicznego. - Za to przeciwnicy mieli lepszą kondycję fizyczną - uważa Formella.

W sparingu trener Orkana Jacek Stawiasz miał możliwość sprawdzenia trzech piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie grali w zespole juniorów młodszych. To bramkarz Adam Pranga, pomocnik Krystian Jankowski oraz napastnik Sebastian Neuman. Formella chwali ich występ w kontrolnym meczu z drużyną z Wierzchucina.

Pranga zastąpił między słupkami Kamila Bulczaka w drugiej połowie meczu. Jankowski zszedł po przerwie, w jego miejsce wszedł Arkadiusz Olszewski. Neuman zastąpił Mateusza Lipa w 35 minucie. Ponadto w sparingu zagrali: Tomasz Gliniecki (od 36 min. Łukasz Braksal), Bartosz Konopka, Krzysztof Cwalina, Paweł Ciskowski, Marcin Mach (od 46 min. Damian Gierczak), Mateusz Theis i Dominik Wiśniewski.
- Ogólnie przebieg gry bardzo wyrównany na co wskazuje również wynik spotkania - uważa Jarosław Formella.

Był to drugi sparing w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych.