Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt Wymiennikownia w Gdyni. Jak pobudzić do działania gdyńską młodzież?

Ksenia Pisera
Projekt Wymiennikownia w Gdyni: Chodzi o to, by pobudzić do wspólnego działania gdyńską młodzież z różnych środowisk,  - wyjaśnia Marta Ostrowska z Działu Innowacji Społecznych PPNT w Gdyni, współorganizatorka akcji.
Projekt Wymiennikownia w Gdyni: Chodzi o to, by pobudzić do wspólnego działania gdyńską młodzież z różnych środowisk, - wyjaśnia Marta Ostrowska z Działu Innowacji Społecznych PPNT w Gdyni, współorganizatorka akcji. www.sxc.hu
"Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń dla młodzieży" w Gdyni to projekt, w którym można nauczyć się tańczyć hip-hopu, mówić po rosyjsku czy dowiedzieć się więcej o zawodzie dziennikarza.

Dla młodzieży w Gdyni było za mało kreatywnych przedsięwzięć, którymi można by zająć się po szkole. Szereg instytucji postanowił to zmienić. Tym sposobem powstał projekt Wymiennikownia w Gdyni.

Statystyki nie kłamią: Gdańsk i Gdynia to miasta młodych ludzi.

Zajęcia w ramach projektu "Wymiennikownia" są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Warsztaty organizowane są w różnych miejscach miasta, żeby się zapisać, wystarczy przyjść na wybrane. Tym sposobem można wziąć udział m.in. w warsztatach języka angielskiego (poniedziałki w godz. 17 -19 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy al. Zwycięstwa 96/98), parkour (wtorki i czwartki w godz. 19-20.30 w Hali Widowiskowo- Sportowej AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1), warsztatach dziennikarskich (czwartki w godz. 18-20 w PPNT) czy warsztatach bboyingu, czyli tańca kojarzonego z muzyką hip-hop (piątki, godz. 16-18 w Studiu Tańca Tango, ul. Wolności 16/1).

Wymiennikownia powstała w Gdyni.

- Chodzi o to, by pobudzić do wspólnego działania gdyńską młodzież z różnych środowisk, - wyjaśnia Marta Ostrowska z Działu Innowacji Społecznych PPNT w Gdyni, współorganizatorka akcji. - Ważne przy tym jest, by młodzi ludzie zyskali poczucie, że są w Gdyni pełnoprawnym uczestnikiem dialogu społecznego. Oferta zajęć prowadzonych w ramach "Wymiennikowni" wynika bowiem wprost z potrzeb sygnalizowanych przez nastolatków.

Poza stałym rozkładem zajęć są organizowane również spotkania specjalne - w ramach "Wtorkowego Centrum Inspiracji". Zaledwie kilka dni temu uczestnicy projektu, pod okiem Kingi Kuczyńskiej, m.in. jednej z organizatorek Festiwalu Rytmu i Ognia FROG, stworzyli własne... koszulki.

Jeszcze wcześniej uczestnicy projektu spotkali się w studiu nagrań z muzykiem Kubą Mańkowskim, który grał m.in. z Acid Drinkers czy grupą Ascetoholix, a z kolei w najbliższym czasie będzie można wziąć udział w spotkaniu z Mariolą Lubińską, dyrektor jednego z trójmiejskich oddziałów banku. W praktyczny sposób przybliży trudne pojęcia z zakresu finansów (14 września w godz. 18-19, PPNT: Sala Piaskowa).

Szczegóły dotyczące zajęć stałych oraz spotkań specjalnych można znaleźć na facebookowym profilu "Wymiennikowni".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto