(© archiwum nm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W policyjny radiowóz zabezpieczający miejsce, w którym robotnicy znaleźli dziś granat ręczny z okresu II wojny światowej, uderzył samochód osobowy. Do kolizji doszło na ul. Morskiej w Gdyni. Nikt nie został ranny, niewybuch pozostał nienaruszony.

Niewybuch, między pasami ulicy Morskiej - tuż za skrzyżowaniem z ulicą Owsianą - znaleźli robotnicy wykonujący w tym rejonie remont. Jeszcze przed przyjazdem saperów, do zabezpieczenia miejsca w którym leży niewybuch został wezwany patrol policji, którzy stanęli radiowozem na jezdni.

- Policjanci mieli prawo się tam zatrzymać, byli odpowiednio oznakowani - mówi komisarz Michał Rusak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Gdy zabezpieczali miejsce wykopania niewybuchu, uderzyło w nich auto osobowe. Nikt nie został poszkodowany, a ładunek wybuchowy nie został naruszony. Kierowca samochodu osobowego został ukarany mandatem.

O tym, że nie była to groźna kolizja przekonują również gdyńscy strażacy. Miejsce kolizji zabezpieczały dwa zastępy straży pożarnej - Usunęliśmy z jezdni płyny eksploatacyjne - mówi kapitan Łukasz Płusa z KM PSP w Gdyni.

Granat został już zabrany przez saperów.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!