Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pijany 21-latek z Gdyni pędził na motocyklu ulicami Trójmiasta, nie miał także uprawnień. Nie zatrzymał się również do kontroli drogowej. Mężczyzna jest już w rękach policji, grozi mu dwa lata odsiadki.

- Około godz. 3 w nocy, na jednej z ulic gdyńskiego Orłowa, policjanci zauważyli kierującego motocyklem, z którego zachowania podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dali mu sygnały do zatrzymania się, ten jednak je zlekceważył i zamiast zatrzymać się, jeszcze przyspieszył, zaczął uciekać – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Weekend na drogach w Gdańsku. 21 osób pod wpływem alkoholu


Pościg zakończył się dopiero w Gdańsku-Oliwie. Po zatrzymaniu mężczyzna porzucił motocykl i zaczął uciekać pieszo.

- W pościgu pieszym policjanci złapali mężczyznę kilkaset metrów dalej. 21-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Okazało się, że miał prawie 1,5 promila. W trakcie dalszych czynności okazało się także, że mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem – dodaje podkomisarz Kuśmierczyk.

Za popełnione przestępstwo 21-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!