(© G. Mehring/ Archwium DB)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maciej Kosycarz, gdański fotoreporter, autor niezwykłych zdjęć zwykłych ludzi i codziennych zdarzeń.

Moje miejsce na ziemi to...
Gdańsk, Kaszuby, Pomorze, a moje ulubione miejsca to okolice Podwala Staromiejskiego, Brzeźno, Nowy Port, Sulmin, Borzestowska Huta.

Lokalny patriota to dla mnie...
Andrzej Januszajtis, Tomasz Strug, Paweł Adamowicz, Mieczysław Struk, Andrzej
Stelmasiewicz, Ewa Kowalska, Lidia Makowska, Dorota Kuś, Mieczysław Abramowicz, Piotr Połoczański, Tomasz Fopke, dziennikarze, którzy z pasją poświęcają się sprawom lokalnym oraz wiele innych osób, których pasją jest Gdańsk,Trójmiasto, Pomorze, prowadzących blogi, profile na FB o miejscach, gdzie żyją i chodzących na spacery.

Dbam o swoje miasto i otoczenie poprzez...
Aktywne włączanie się w jego życie.

Moje ulubione miejsce w naszym regionie to...
Okolice ul. Wiosny Ludów, Nowy Port, Brzeźno, Osiek, Sulmin, Gdańsk nocą.

Chętnie kupuję produkty lokalnych producentów, takie jak...
Przede wszystkim piwo z browaru Amber - od 5 lat w mojej spiżarni jest tylko to piwo, znajomi już wiedzą, że nie wolno do mnie przynosić innego piwa na imprezy, ale również woda Nata i kiełbasa wiejska z masarni GS Żukowo. Zawsze jak jestem gdzieś dalej na Kaszubach kupuję pieczywo z różnych małych piekarni i oczywiście kaszubskie truskawki.

Lokalne tradycje, które kultywuję to...
Wydaję albumy fotograficzne, w których przypominam znane i mniej znane historie związane z Pomorzem. Tym samym robiąc codziennie zdjęcia kontynuuję tradycję rodzinną związaną od 1945 r. z naszym regionem.

Lokalne potrawy, które przygotowuję w domu to...
Żona piecze własny chleb, teściowa kurczaka w potrawce (danie kaszubskie), teść śledzie w śmietanie. A w sezonie jemy oczywiście truskawki kaszubskie ze śmietaną i cukrem.

Eksponuję swój patriotyzm lokalny przez...
Udział w lokalnych wydarzeniach, zabieranie publicznie głosu w sprawach dotyczących miejsca gdzie żyję i pracuję. Przypominam mieszkańcom i gościom ważne i mniej ważne wydarzenia z historii regionu.

W moim mieście zmieniłbym...
Podniósłbym standard czystości, który jest bardzo niski. Zwróciłbym uwagę na projekty nowych budynków powstających w rejonach historycznych. Czasem pasują one jak pięść do oka.

Najbardziej czuję się...
Pomorzaninem.

">


Patriotycznie zakręceni

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

POmorski "Patriot" bez wyrzutni (gość)

Ilu jest większych "patriotów" od "syna swego Ojca" , którzy nie tylko cienki sikacz z Amberka kupują, ale są tak skłonni do POświęceń, że i polski denaturat, zwany "Jagodzianką na kościach" spożywają "ku chwale PO, Gajowego Bronka tudzież Najukochańszego Przywódcy". I wcale nie muszą kozim serkiem czy kaszebskimi malenami jak inni, nieco delikatniejsi "patrioci", "zakanszać"! Ba nawet tajgerem na POpitkę się nie psługują. Ale to na pewno "pisiory" są, bo wiadomo że MWzWM pełowski patryjota to tylko Mamrotem od Filozofa spod Biłgoraja się w tym patryjotyzmie umacnia, ewentualnie zielem co to Maanam być dostępne w sieci sklepów "Dobre bo POlskie", a POno takie krzepkie, że Kora z mózgu odpada! :)
Wziąłem sobie do serca namowy propagandystów od Gajowego Bronka, i spędzam ten dzień "na wesoło". Trochę mi tylko jakiegoś "orła z czekolady" dla spowodowania wyrzutu endorfin, a ufundowanego przez Żyrondola brakuje!

lokals (gość)

Ale "patrioci", rozumiem, że facet musi się zachowywać politycznie, ale z tymi "patriotami" to przeholował.