Nowe oszustwo na Facebooku! Tym razem podszywają się pod Lotto Nowe oszustwo na Facebooku! Tym razem podszywają się pod Lotto

Nowe oszustwo na Facebooku! Tym razem podszywają się pod Lotto (© Andrzej Banaś)

To już kolejne dobrze zorganizowane oszustwo za pośrednictwem Facebooka. Grupa, która wcześniej podszywała się pod Roberta Lewandowskiego, Mariusza Pudzianowskiego czy Kubę Wojewódzkiego, teraz wyłudza dane oraz pieniądze, udając Totalizator Sportowy.

Na popularnym portalu społecznościowym powstał profil "Lotto Polska - Radość z wygranej", na którym przeprowadzane są konkursy wymagające od uczestników podania danych osobowych. Totalizator Sportowy ostrzega, że to oszustwo i próba wyłudzenia informacji. Na oficjalnym portalu Totalizatora Sportowego pojawiło się oświadczenie, które ostrzega przed takimi profilami.

W oświadczeniu czytamy: "Uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO, nie ma z nimi nic wspólnego. Profile te nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy. Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu".

Totalizator jednocześnie zapewnił, że postara się doprowadzić, żeby profile, które podszywają się pod spółkę zostały jak najszybciej usunięte.


Zobaczcie też: Rose du Chateau, Warszawa. Dawid Woliński przekonuje, że wiosna może być codziennie!


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!