MPI Discovery w Gdyni. Niesamowity statek zawinął do portu [ZDJĘCIA]

W Gdyni przy Nabrzeżu Kutrowym przycumowała niesamowita jednostka pływająca. Ogrom MPI Discovery można podziwiać z Nabrzeża Pomorskiego.

MPI Discovery, to specjalistyczny statek który służy do stawiania farm wiatrowych. Niezwykle rzadka jednostka pływająca, Gdynię odwiedziła z niezapowiedzianą wizytą. Discovery musiał przerwać pracę u wybrzeży Szwecji i zawinąć do Polski, aby przejść specjalistyczny przegląd. Jak podaje portal portalmorski.pl, na ogromnym statku wykryto usterkę jednej z nóg, na której podnosi się okręt podczas montażu wiatraków.

Czytaj także: Kolos z Singapuru w gdyńskim porcie


Przypłynięcie do Gdyni MPI Discovery, to nie tylko gratka dla sympatyków statków. To również atrakcja dla spacerujących po Skwerze Kościuszki. Okręt wielkości bloku mieszkalnego zacumował na wysokości gdyńskiego akwarium. Jest wdzięcznym obiektem do podziwiania i fotografowania.

Komentarze (2)

avatar
avatar
Axel (gość)

Czepiam się ale muszę zwrócić na to uwagę: to jest statek nie okręt. Okręty to jednostki służące w marynarkach wojennych i posiadające banderę wojenną.

avatar
wers (gość)

ze Skweru Kościuszki niewiele go widać....powtórnie polecam mapę Gdyni...teren który Panowie na ten spacer polecacie to Aleja JP II i Molo Południowe...Jeżeli portal nosi nazwę Gdynia Nasze Miasto to nie pisujcie bezładnie i niedbale...a może to nie Panów miasto...wobec tego piszcie o innym...

Wybierz kategorię