Libacje w okolicach kładki przy ulicy Podjazd mają się zakończyć. Zostanie tam zainstalowany monitoring, o co zabiegali mieszkańcy.

Zarośnięte okolice ul. Śląskiej, a w szczególności kładka nad ulicą Podjazd w Gdyni nie zachęcają do spacerów. Szczególnie wieczorami, kiedy to w tych miejscach okoliczni amatorzy napojów alkoholowych się spotykają i zaczepiają przechodniów. O objęcie okolicy kamerami miejskiego monitoringu zabiegali mieszkańcy. Władze miasta zasięgnęły opinii stróżów bezpieczeństwa. Jak się okazało - podzielają oni zdanie mieszkańców.

Czytaj więcej, jak Gdynia rozbudowywała sieć monitoringu miejskiego.


Monitoring zostanie zainstalowany, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy. Uzależnione jest to od planowanej przebudowy ulicy, a terminu tej inwestycji jeszcze nie ma.

Fakt, że kładka nad ulicą Podjazd znajduje się w samym centrum miasta, nie przeszkadza imprezowiczom. Z tego powodu gdynianie niechętnie korzystają z tego przejścia.
- Ile razy tamtędy przechodzę wieczorem, ktoś mnie zaczepia - skarży się Andrzej, mieszkaniec Gdyni. - Tyle się słyszy o porwaniach czy zaginięciach, a tymczasem w mieście jest dużo miejsc, w których nie jest bezpiecznie. Nie chciałbym, żeby moja młodsza siostra tamtędy chodziła.

Czytaj także: Kradzież portfela zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Skargi, że kładka nad ulicą Podjazd nie jest przyjazna mieszkańcom Gdyni, docierały również do radnych miasta. - W pobliżu tego miejsca, pośród krzewów, gromadzą się osoby nadużywające alkoholu i zaczepiające przechodniów - potwierdza Paweł Stolarczyk, radny Gdyni.

Władze Gdyni deklarują, że sytuacja się zmieni. Konsultowali się ze strażnikami miejskimi oraz z funkcjonariuszami policji, którzy mieli potwierdzić to, na co się skarżą mieszkańcy Gdyni. Przy ulicy Podjazd ma zostać zamontowany monitoring podłączony do miejskiej sieci. Szkopuł w tym, że nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić.

Czytaj także: Gdy kradł - nagrywała go kamera monitoringu.

- Potrzeba usytuowania kamer monitoringu miejskiego na połączeniu ulicy Śląskiej z kładką dla pieszych z uwagi na występujące tam zagrożenia jest przedmiotem naszego zainteresowania - deklaruje Bogusław Stasiak, wiceprezydent Gdyni. - W 2012 roku Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności zlecił opracowanie dokumentacji projektowej i dokonanie niezbędnych uzgodnień dotyczących budowy punktów kamerowych w tym rejonie. Jedna z nich ma stanąć w ciągu ulicy Śląskiej, a druga centralnie na wysepce ulicy Podjazd. Opracowany projekt został dostosowany do planowanej przebudowy ulicy Podjazd i jego realizacja powinna nastąpić łącznie z uruchomieniem inwestycji drogowej.

Zgodnie z wcześniejszymi planami miasta, przebudowa skrzyżowania ulic 10 Lutego -Morska - Dworcowa - Podjazd powinna już trwać. To jeden z najważniejszych komunikacyjnie węzłów w Gdyni. Po tym jak projektowane zmiany oprotestowali rowerzyści, urzędnicy zamierzali rozpocząć prace w 2013 roku. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy i w tym roku uda się rozpocząć inwestycję. Do czasu realizacji przebudowy i ustawienia kamer monitoringu miejskiego o zabezpieczenie tego terenu mają zadbać funkcjonariusze Straży Miejskiej i policji.

- Podczas codziennych patroli to miejsce jest też nadzorowane przez funkcjonariuszy - zapewnia komisarz Michał Rusak, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni. - Takie działania będziemy kontynuować. Jeżeli któryś z mieszkańców będzie świadkiem podejrzanego zachowania, powinien nas o tym poinformować. Podejmiemy interwencję.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!