Mistrzostwa świata U-20 2019. Meksyk i Włochy dały dużo pozytywnych emocji na stadionie w Gdyni. Italia zaczęła mistrzostwa od wygranej

Rafał Rusiecki
Meksyk - Włochy to był mecz otwarcia mistrzostw świata U-20 w Gdyni
Meksyk - Włochy to był mecz otwarcia mistrzostw świata U-20 w Gdyni Przemysław Świderski
Mistrzostwa świata U-20 2019. Reprezentacje Włoch i Meksyku jako pierwsze zaprezentowały się publiczności na stadionie miejskim w Gdyni. Faworytami była Italia, która udokumentowała to na boisku. Wygrała 2:1 po bardzo ciekawym widowisku.

Mistrzostwa świata U-20 2019

Napór Włochów od samego początku opłacił się, bo już w 3. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Davide Frattesi i zaskoczył zupełnie Carlosa Higuerę, otwierając wynik meczu. Osiem minut później świetną okazję zmarnował Andrea Pinamonti, który w polu karnym huknął mocno, ale ponad poprzeczką bramki Meksykanów.

Dopiero w 15. minucie drużyna z Ameryki Łacińskiej zdołała oddać strzał. Było to jednak uderzenie niezbyt mocne, a przede wszystkim niecelne. Typowany na jedną z gwiazd mundialu Diego Lainez z Betisu Sewilla miał bardzo duże problemy ze sforsowaniem bezpardonowo grających włoskich defensorów.

Z biegiem czasu na stadion w Gdyni zaczęło wyglądać słońce, a to wyraźnie dodało skrzydeł Meksykanom. W 37 minucie w głównej roli wystąpił Roberto de la Rosa. Najpierw sprawdził Alessandro Plizzariego kąśliwym strzałem w krótki róg, a chwilę później posłał piłkę do bramki głową. Wydatnie pomógł mu w tym… Gianluca Scamacca, który uprzedził własnego bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i… asystował przy wyrównującym golu de la Rosy.

Włosi mieli ogromną przewagę fizyczną. W wyjściowym składzie poniżej 182 cm wzrostu miał jedynie skrzydłowy Salvatore Esposito (177). W ekipie Meksyku ta średnia było dużo niższa. Szczególnie w pierwszej połowie, kiedy na murawie biegał mierzący 162 cm Misael Dominguez.

Drugą odsłonę meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli Meksykanie. Utrzymywali się przy piłce, wywierali presję, próbowali strzałów z dystansu, w czym przewodził Jose Macias. Włosi dali się im wyszumieć i sami stworzyli sobie dobre sytuacje. W 66. minucie Matteo Gabbia głową skierował piłkę w poprzeczkę. Chwilę później, po rzucie rożnym, Luca Ranieri nie dał już szans bramkarzowi Meksyku i Italia ponownie tego dnia wyszła na prowadzenie. Nie oddała go już do końca, rozpoczynając udział w mundialu w Polsce od cennego zwycięstwa.

Meksyk – Włochy 1:2 (1:1)